Súťaž s animákom BLESKOVÝ MANU

Bm_sutaz.jpg
Foto: Bontonfilm

V oblakoch, vo vzduchu, nad morom, nad lesom, nad prímorským mestečkom i v jeho uliciach sa odohráva vtáčie animované dobrodružstvo Bleskového Manua.

Malý Manu je výborný letec a teší sa na skúšku z lietania, ktorú musí podstúpiť každá čajka, aby sa mohla s celým kŕdľom bezpečne vydať na zimu do južných krajín. Nešťastnou náhodou ale skončí ako zmoknutá sliepka v mori a musí si vypočuť posmešky od mladších čajok a výčitky od tých dospelých. Na morskú čajku je totiž nezvyčajne malý a nie je sa čo čudovať. V skutočnosti je Manu dážďovník, medzi čajky sa ako mláďa tak nejako omylom priplietol, získal si srdcia jedného páru a už s nimi zostal. Teraz sa však dozvedel pravdu, objavil iné dážďovníky, dokonca jednu slečnu a odchádza s nimi z domovského hniezda za dobrodružstvom.

Dážďovníky sú akrobati oblakov, rýchli, presní a vytrvalí. Kým čajky sa zdržujú na skalách, dážďovníky si užívajú v mestečku. Manu sa s ostatnými vrhá do opojných pretekov uličkami, strmhlav sa vrhá pozdĺž veží chrámov, prelietava nad kopulami palácov a loví za letu omrvinky zo stolov miestnych kaviarní. V meste nie je núdza o zábavu, nových kamarátov a zážitky. Čoskoro sa ale objaví nebezpečenstvo, ktoré ohrozuje všetkých, a vtáky akokoľvek veľkí sa proti nemu musia spojiť. Manu ako zástupca oboch kŕdľov potom zohrá veľkú úlohu. Dažďovníky sú síce jeho pravá rodina, mamu a otca má ale navždy medzi čajkami.

Dážďovník obyčajný patrí medzi najlepších letcov vo vtáčej ríši vôbec. Vyznačujú sa prudkým pohybom, sú rýchli, môžu lietať i do extrémnych výšok a na zemi trávia iba minimum času. Vo vzduchu i spia a práve jeden dážďovník pozorovaný vedcami je rekordmanom v pobyte mimo zem – vo vzduchu strávil 10 mesiacov! Postavu dobrej mamy čajky malého Manua nadabovala v originálnom znení Kate Winslet, postavu prísného otca čajky nahovoril Willem Dafoe. V slovenskom znení budete počuť Mira Nogu, Dušana Cinkotu, Daniela Výrostka, Renatu Rundovú a ďalších.

Zapojte sa do súťaže o:

3x iTunes voucher na zakúpenie animáku Bleskový Manu
1x Filmový balíček obsahujúci detské tričko+ šnúrka na kľúče
1x Kozmetický balíček značky Dermacol

Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž je ukončená od 12:00:00 25.06.2020. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Víťaz(mi) tejto súťaže sú:
Veronika Iskrová, Malachov
Petra Bátorová, Veľké Chlievany
Stanislav Kačic, Nové Mesto nad Váhom
Eva Šompľaková, Humenné
Vivien Pothe, Holice

Súťaž bola ukončená 12:00:00 25.06.2020. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Damskajazda.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Veronika Iskrová, Malachov
Petra Bátorová, Veľké Chlievany
Stanislav Kačic, Nové Mesto nad Váhom
Eva Šompľaková, Humenné
Vivien Pothe, Holice

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom