Súťaž o spoločenské hry na prázdniny vyžrebovaná

Piatnik_rummikub_mini_1090.jpg

Leto máme v plnom prúde a deti sa tešia, čo pre nich rodičia tento rok vymysleli. Či sa už rozhodli stráviť leto pri mori alebo u starých rodičov, k dobrej nálade určite prispejú aj spoločenské hry. Veď kto by si nepamätal na chvíle strávené pri obľúbenom Človeče, nehnevaj sa! alebo večerných partiách kanasty?

Dlhá cesta autom, či autobusom unaví nielen deti ale aj rodičov. Vtedy je dobré mať pripravenú po ruke zaujímavú hru. Jednou z nich je napríklad hra Osobnosti. Na lepiace papieriky sa napíšu mená známych postavičiek, hercov či spevákov. Papieriky si potom deti pripevnia na telo tak, aby nevideli čo je na nej napísané. Pomocou jednoduchých otázok, na ktoré je možné odpovedať len áno alebo nie, musia prísť na to, čo je na papieriku napísané. Ďalšou možnosťou je hra v malom, cestovnom balení Človeče, nehnevaj sa! alebo Námorná bitka. Vďaka hre získate pozornosť detí a cesta ubehne rýchlejšie.

To, že majú deti prázdniny ešte nemusí znamenať, že sa nič nemôžu naučiť. Existuje množstvo edukačných hier, ktoré nenásilnou formou vaše deti aj niečomu priučia. Vďaka hre Rummikub, ktorú môžu hrať až štyria hráči, si deti napríklad precvičia matematiku. Ide o pútavú hru s číslami a ich rôznymi kombináciami, pri ktorej sa rozhodne nikto nenudí. Cieľom hry Rummikub je poskladať herné kamene s číslami do postupiek alebo skupín. „Deti s dobrou logikou si hru určite užijú, keďže im dáva možnosť využiť svoju šikovnosť a ukázať ich kombinačné schopnosti. Pri výletoch autom postačí aj verzia Rummikub Mini, ktorá je vhodná na cesty,“ dopĺňa Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik Praha.

Piatnik_activity_special_2499.jpg

Pokiaľ chcete s deťmi zažiť skutočnú zábavu a salvy smiechu, je pre vás ako stvorená spoločenská hra Activity Special. Okrem pantomímy, kreslenia a slovného opisu môžete daný pojem vysvetliť aj pomocou zvukov. Úlohy sú dvojslovné, pričom každé slovo sa predvádza iným spôsobom. Hru môže hrať až 16 ľudí, takže môžete zavolať aj kamarátov vašich detí a zábava bude o to väčšia.

Súťažná otázka: Koľko hráčov si môže zahrať Activity Junior?

a/ len 2

b/ 2-4

c/ 6

Súťaž trvá do 28.6.2017

Jeeej! Nepodarilo sa nám nájsť váš formulár.

Výherca: Zuzana Miletová

Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom