Do kín letí nový animák BLESKOVÝ MANU! - súťaž

Bm_sutaz_640x395.jpg
Foto: Bontonfilm

V oblakoch, vo vzduchu, nad morom, nad lesom, nad prímorským mestečkom i v jeho uliciach sa odohráva vtáčie animované dobrodružstvo Bleskového Manua.

Malý Manu je výborný letec a teší sa na skúšku z lietania, ktorú musí podstúpiť každá čajka, aby sa mohla s celým kŕdľom bezpečne vydať na zimu do južných krajín. Nešťastnou náhodou ale skončí ako zmoknutá sliepka v mori a musí si vypočuť posmešky od mladších čajok a výčitky od tých dospelých. Na morskú čajku je totiž nezvyčajne malý a nie je sa čo čudovať. V skutočnosti je Manu dážďovník, medzi čajky sa ako mláďa tak nejako omylom priplietol, získal si srdcia jedného páru a už s nimi zostal. Teraz sa však dozvedel pravdu, objavil iné dážďovníky, dokonca jednu slečnu a odchádza s nimi z domovského hniezda za dobrodružstvom.

Dážďovníky sú akrobati oblakov, rýchli, presní a vytrvalí. Kým čajky sa zdržujú na skalách, dážďovníky si užívajú v mestečku. Manu sa s ostatnými vrhá do opojných pretekov uličkami, strmhlav sa vrhá pozdĺž veží chrámov, prelietava nad kopulami palácov a loví za letu omrvinky zo stolov miestnych kaviarní. V meste nie je núdza o zábavu, nových kamarátov a zážitky. Čoskoro sa ale objaví nebezpečenstvo, ktoré ohrozuje všetkých, a vtáky akokoľvek veľkí sa proti nemu musia spojiť. Manu ako zástupca oboch kŕdľov potom zohrá veľkú úlohu. Dažďovníky sú síce jeho pravá rodina, mamu a otca má ale navždy medzi čajkami.

Dážďovník obyčajný patrí medzi najlepších letcov vo vtáčej ríši vôbec. Vyznačujú sa prudkým pohybom, sú rýchli, môžu lietať i do extrémnych výšok a na zemi trávia iba minimum času. Vo vzduchu i spia a práve jeden dážďovník pozorovaný vedcami je rekordmanom v pobyte mimo zem – vo vzduchu strávil 10 mesiacov! Postavu dobrej mamy čajky malého Manua nadabovala v originálnom znení Kate Winslet, postavu prísného otca čajky nahovoril Willem Dafoe. V slovenskom znení budete počuť Mira Nogu, Dušana Cinkotu, Daniela Výrostka, Renatu Rundovú a ďalších.

Rozprávku BLESKOVÝ MANU si môžete pozrieť v slovenských kinách od tohto štvrtka, 30. 5. so slovenským dabingom.

Zapojte sa do súťaže o 3x filmový balíček (tričko + kľúčenka), 2x kozmetický balíček značky Dermacol a 4x vstupenka do kina.

Súťaž je ukončená od 12:00:00 07.06.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Víťaz(mi) tejto súťaže sú:
Silvia Kováčová, Veľká Hradná
Dáša Gregušová, Nová Baňa
Silvia Kristová, Nováky
Marika Michálková, Považská Bystrica
Simona Nitryová, Mojmírovce
Renata Matyi, Košice
Ladislav Eštvánčik, Bratislava

Súťaž bola ukončená 12:00:00 07.06.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Damskajazda.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Silvia Kováčová, Veľká Hradná
Dáša Gregušová, Nová Baňa
Silvia Kristová, Nováky
Marika Michálková, Považská Bystrica
Simona Nitryová, Mojmírovce
Renata Matyi, Košice
Ladislav Eštvánčik, Bratislava

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom