Sú nevernejšie ženy alebo muži? V histórii sa to líši

Nevera zena podvod muž vztah
Foto: ilustračné, GettyImages

História a kultúra nám mnohokrát pripisujú stereotypné predstavy o nevere, ale moderné štatistiky nám prinašajú prekvapivé výsledky. Kto je vlastne nevernejší? Muži alebo ženy? Rozlúsknime tajomstvo a pozrime sa na skutočné štatistiky.

História pripisuje neveru predovšetkým ženám, ale súčasné štatistiky tvrdia opak. Tak ako to teda je? Kto je vlastne nevernejší? Muži alebo ženy? História pripisuje neveru predovšetkým ženám, ale súčasné štatistiky tvrdia opak. Oboje je však nelogické.

Všetky dnešné prieskumy nevery majú jednu podstatnú zvláštnosť. Vyskytuje sa v nich viac neverníkov ako neverníc. No ako je to vlastne možné? Však s kým by tí neverní muži hrešili, ak nie so ženami?

Chlapi sa radi chvastajú

Odhalenie záhady spočíva v jednej „utešenej“ mužskej vlastnosti. Muži sa totiž radi chvastajú, vyťahujú jeden pred druhým. Čím väčší počet mileniek, tým väčší frajer najmä pred svojimi kamarátmi.

Ženy zase zatĺkajú

Naopak ženy svoju neveru taja. Neprezradia sa ani pri zaručenej anonymite.

Muži sú predsa len náchylnejší…

Aj keď ženy nie sú žiadne neviniatka, mužské pohlavie je predsa len náchylnejšie k nevere. Môže za to nešťastník testosterón, ktorý im (na rozdiel od žien) zaručuje dlhodobý záujem o akt milostný.

Potvrdzujú to aj nasledujúce ankety amerických časopisov – Details a Mademoiselle:

Anketa odhalila, že až 44 percent mužov a 36 percent žien spomedzi čitateľov uvedených časopisov už bolo neverných. Väčšina žien sa dopustila nevery len raz v živote, kým mužom sa to stane viackrát.

Zaujímavé je, že 15 percent neverníc tvrdí, že pôvodne nemali v úmysle podľahnúť pokušeniu, ale nedokázali odmietnuť naliehanie toho druhého. Ešte zaujímavejšie je, že to isté tvrdí aj 12 percent neverníkov. Až 47 percent záletných mužov a 19 percent takýchto žien mali minimálne raz styk s vydatou partnerkou či ženatým partnerom.

Či už v podvádzaní vedú muži alebo ženy, isté je, že každý vzťah si musí poradiť s „opotrebovaním“ a vyprchaním vášne. Voľba, či sa s tým dokážeme vysporiadať alebo podľahneme novému dobrodružstvu, spočíva len a len na nás

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom