Vyskúšajte s nami tieto rýchle triky pre krásnu a žiarivú pleť

Kozmetika krasa beauty plet tvár
Foto: ilustračné, GettyImages

Hoci práca môže byť náročná, váš čas na krásu by nemal trpieť. Zistite, ako jednoduché triky počas pracovného dňa môžu udržiavať vašu pleť čerstvú a hydratovanú. Od ranných kúr až po rýchle triky na ochranu rúk, tu je váš sprievodca krásou v každodennom zhone.

Máme pre vás jednoduché triky, ktoré sú efektívne a môžete ich perfektne začleniť do svojho každodenného programu.

Už väčšina z nás vie, že zimné počasie dáva našej pleti viac zabrať. Sťažujete sa aj vy na pocit napätia sucha na tvári? Niet divu, pretože už pri ôsmich stupňoch Celsia sa mení metabolizmus kože a mazové žľazy pracujú pomalšie.

Preto je dôležité, aby sme každodennú starostlivosť prispôsobili aktuálnym potrebám pokožky. Minule sme si hovorili o ranných trikoch pre krásnu pleť, dnes vám prezradíme, ako sa o ňu starať počas pracovného dňa, keď nás tlačí najviac časová tieseň.

Prečítajte si aj: Päť ranných trikov pre krásnu pleť

Kúra počas poludňajšej prestávky

Pretiahnite si obedňajšiu pauzu a odskočte si na kozmetiku. Veľa salónov teraz ponúka starostlivosť počas poludňajšej prestávky, ktorá vám ušetrí čas a tridsaťminútová kúra s masážou tváre pleťovým olejom alebo pleťovou maskou pokožku skvelo pripraví na boj s nepriaznivým počasím.

Krásne oči

Suchý vzduch z kúrenia, ktorý je teraz vo väčšine kancelárií, spôsobuje tvorbu vrások. Preto nebude od veci, keď si i cez deň na očné okolie nanesiete vyživujúci krém napríklad s obsahom vitamínu C, antioxidantov či upokojujúcich rastlinných výťažkov, ktoré vyživujú a regenerujú poškodenú pleť.

Ochranný plášť

Umývaním rúk síce predchádzame infekciám, ale oslabujeme tým ochranný kyslý plášť kože a zmývame z nich lipidy. Preto po každom umytí rúk používajte krém na ruky, napríklad s levanduľovým olejom.

Osvieženie a hydratácia

Pri prvom pocitu napätia kože zvlhčite svoju pleť termálnou vodou v spreji. Keď ho nastriekate na mejkap, nielenže hydratujete pokožku, ale tiež zafixujete podkladový make-up.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom