Zákulisie intímneho života: Najčastejšie výzvy, ktoré vás prekvapia v spálni

Par sex problem damska jazda
Foto: ilustračné, GettyImages

Váš vzťah vyzeral ako rozprávka, no teraz sa ocitol v kríze. O čom to svedčí a prečo sa stala z vášho intímneho spojenia už len pekná spomienka?

Intímne spolužitie muža a ženy vo vzťahu, aj keď nie je najdôležitejšou vecou, môže spustiť vážnu krízu v manželstve. Aké najčastejšie problémy sa môžu odohrávať za dverami mnohých spální?

Váš intímny manželský život sa ocitol na bode mrazu. Sex poznáte len z rozprávania. Snažíte sa tváriť, že je všetko v poriadku, no aj tak máte pocit nenaplneného života. Dá sa tomu vôbec predísť, a prečo je váš intímny život v troskách?

Nedostatok sexuálnej žiadostivosti

Po rokoch spolužitia väčšinou prichádza vychladnutie vášne. Príčiny bývajú rôzne, tak ako sa rôznia ľudia, ktorí vzťah tvoria. Množstvo problémov, stereotyp. Už svojho partnera nemilujeme. No i vek, či zdravotné problémy. Za stratou vášne sa mnohokrát skrýva nevyriešený konflikt, ktorý v nás podnecuje niekedy až odpor k partnerovi.

Poruchy erekcie u mužov alebo nedostatočná vlhkosť u žien

Tieto poruchy môžu mať pôvod fyzický i psychický. Prípadne je príčinou ich kombinácia. Partneri sa nedokážu vzájomne uspokojiť a dostatočne vzrušiť. Pomôcť by mohol rozhovor a spoločné spoznávanie i objavovanie zákutí tela. Začať odznova a byť k sebe i k partnerovi úprimný.

Poruchy orgazmu

Najmä ženy sa stretávajú s tým, že ich sexuálny život sa často stáva nenaplneným. Ak majú problémy v práci, necítia sa uspokojené v súkromnom živote, tak sa nedokážu uvoľniť ani pri spoločnom milovaní. U mužov to býva väčšinou naopak. Problémy riešia prostredníctvom sexu, ktorý považujú za formu relaxu. Ťažko teda u žien dosiahnuť vrchol, ak im myseľ zamestnáva množstvo nedoriešených konfliktov.

Predčasná ejakulácia u mužov

Tento problém býva buď vrodený alebo získaný. Takisto má rôzne príčiny. Od nich závisí aj liečba. Niekedy môže ísť o zápal pohlavného ústrojenstva. Inokedy sa jedná o znížený prah dráždivosti a pod. Pomôcť môže osvojenie techniky precvičenia ejakulačného reflexu. To chce však čas a trpezlivosť.

Spočíva v opakovanom dráždení penisu až k bodu tesne pred ejakuláciou a v snažení sa prerušenia dráždenia, kým príznaky nevymiznú. Iný variant riešenia predčasného vyvrcholenia: Stlačiť dvoma prstami žaluď penisu pred blížiacou sa ejakuláciou. Tento stisk by mal byť silný, no nie bolestivý.

Každý problém či nesúlad pohlavného života treba najskôr pomenovať a začať o ňom hovoriť. Popieranie určite nič nevyrieši. Ak si s tým neporadíte sami, potrebná je pomoc odborníka. Záleží od príčin, ktoré spôsobujú tento nesúlad.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom