Ste stále single aj v 40? Prečítajte si najlepšie rady pri hľadaní lásky v strednom veku

Ste stále single aj v 40? Prečítajte si najlepšie rady pri hľadaní lásky v strednom veku
Ste stále single aj v 40? Prečítajte si najlepšie rady pri hľadaní lásky v strednom veku Foto: ilustračné, GettyImages

Ak ste slobodná a máte viac ako 40 rokov, je pravdepodobné, že vám vaša najlepšia kamarátka, vaši rodičia, vaši súrodenci a možno aj cudzinec v rade pri poklade ponúkajú svoje nevyžiadané rady ohľadom zoznamovania. Aj keď teta „Eva“ možno má nejaké múdro, radšej to nechajte na profesionáloch.

Oslovili sme pár zoznamovacích koučov a expertov na vzťahy, ktorí nám poskytli najlepšie tipy na randenie v strednom veku. Čítajte ďalej, ale nezabúdajte: byť sám je tu veľmi fajn!

Ako nájsť lásku po štyridsiatke?

Trpezlivá a ešte trpezlivejšia

Až už ste práve opustili zlé manželstvo alebo ste vo svete zoznamovaní po desaťročia, dáva zmysel mať pocit, že je teraz rad na vás, aby ste našli lásku. Pokiaľ ide o randenie, slobodní starší ako 40 rokov majú často s nadsadením povedané mentalitu nakupujúcich v online obchodoch. Chcú otvoriť filter, zaškrtnúť niekoľko políčok a do 48 hodín by im mal byť doručený perfektný partner. Ale všetci vieme, že to úplne nefunguje. Je dôležité byť trpezlivá a zostať pozitívne. Myslite na svoju frustráciu ako na fujavici – neurobí nič iné, než že zdrží doručenie.

Pamätajte, že ste presne v správnom veku, aby ste našli pravú lásku

Keď premýšľate, či vaše línie úsmevu zabraňujú pánovi Božskému v pohybe doprava, je ľahké zabudnúť, že keby ste boli o desať rokov mladší, neboli by ste tým, kým práve ste. Odborníci na vzťahy k tomu hovoria, že milostné vzťahy vo vyššom veku môžu byť ešte hlbšie. Keď si nie ste istá, kde alebo kto ste vo svojom živote, ale ste si istá svojimi hodnotami a osobnosťou, je pravdepodobnejšie, že nájdete niekoho, kto to bude mať rovnako.

Skúšajte stále nové veci

Buďte single, ktorého sama chcete stretnúť. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je neustále objavovať nové koníčky a záujmy. Týmto spôsobom budete mať na rande inšpiratívne veci, o ktorých môžete diskutovať, či už sú to cestovné plány, najnovšie reštaurácie alebo dokonca nové miesta a aktivity vo vašom meste. Keď ste najlepšou verziou sama seba, môže to byť magnetické aj pre vaše okolie.

Nezameriavajte sa len na to, čo si myslíte, že chcete

Dáte na prvý dojem a hneď pri vchode presne viete, či je vaše rande odsúdené na záhubu alebo úspech? Podvedome sa tým okrádate o možnosť prekvapenia. Zoznamovací experti hovoria, že ide o najbežnejšiu chybu v randení v strednom veku. Randiť v 40 rokoch obvykle znamená, že vieme, čo chceme, a cítime sa tlačení to nájsť rýchlo. Ale rýchle zavrhnutie všetkých možností vám len predlžuje váš single status. Podľa odborníkov je totiž veľmi tenká hranica medzi „ísť si za svojím“ a odsudzovaním. Čo napríklad výhovorky typu: Nepáčilo sa mi, ako vonia jeho byt! Než preto nabudúce poviete „myslím, že toto nemá cenu“, spýtajte sa sami seba, či má daná osoba ďalšie vlastnosti, ktoré by stáli za objavovanie.

Myslite pozitívne

Po niekoľkých desaťročiach skúseností so zoznamovaním sa môže ľahko predpokladať, že viac ako pozitívnu energiu cítite sklamanie. Ale tento cynizmus ide len proti vám. Skúste nahradiť vaše pochybnosti optimizmom. Čo pre tentoraz vymeniť myslenie z „randenia je desivé a ťažké“ na „randenie je zábavné a ľahké“? Nikto nehovorí, že to bude ľahké, ale na konci vašej zmeny myslenia je skvele strávený čas.

Vyhnite sa randeniu s niekým, kto vám pripomína bývalého

Môže byť veľmi lákavé už von s človekom, ktorý vám pripomína niekoho, s kým už ste mali vzťah. A aj keď treba vedieť niečo viac o vašej novej známosti, pokiaľ láska nefungovala vtedy, prečo by fungovala teraz? Aby ste predišli opakovaniu histórie, nájdite spôsoby, ako sa „vyliečiť“. Môže to znamenať ísť k terapeutovi, začať si viesť denník alebo sa jednoducho hlbšie zamyslieť, nad tým, prečo vás priťahuje stále rovnaký typ mužov.

Vytvorte si pravdivý online profil

Žijeme v modernej dobe a zoznamovacie aplikácie ponúkajú množstvo možností a príležitostí spoznať nových ľudí. Dajte im šancu! Ale pozor! Aby ste pritiahli taký typ človeka, s ktorým chcete byť, je najdôležitejšie zostať úprimná. K sebe aj k okolitému svetu. Nemá zmysel upravovať si svoj vek, výšku ani čokoľvek iné. Predsa svoj nový vzťah nechcete začať nepoctivosťou? Namiesto toho obrazne povedané priznajte farbu. Máte rada fantasy romány? Hovorte o nich! Rada tancujete, lyžujete alebo chodíte na prechádzky so svojim psom? Spomeňte sa o tom na vašom profile. Ste jedinečná a úžasná presne taká, aká ste!

Neváhajte urobiť prvý krok

Jednou zo slobôd vyššieho veku je vedieť, čo chcete, a vedieť o to požiadať. Takže, ak si myslíte, že by ste o niekoho mohli mať záujem, nemali by ste váhať byť prvý, kto začne konverzáciu, vyzve na pozvanie von – alebo dokonca k bozku. Šťastie praje odvážnym! Navyše vo chvíli, keď je väčšine ľudí cez 40 rokov, zvládnete rovnako prijatie a odmietnutie. Sebavedomie, ktoré prichádza s vekom, je alfou a omegou vášho úspechu!

Žite prítomnosťou

Súhlasíme, stávky môžu byť vyššie, keď randíte v 40 rokoch. Každá strana má viac životných skúseností a často viac detí. Z jednoduchého prvého rande sa tak môže stať „epické spojenie obrích rozmerov“. Ale namiesto toho, aby ste preskakovali a premýšľali, ako spolu vaše deti budú vychádzať, sústreďte sa na zoznamovanie krok po kroku. Žite prítomným okamihom a využije túto silu vo svoj prospech. Teraz je pred vami druhé, tretie alebo štvrté rande… Čas zamyslieť sa nad výberom reštaurácie alebo prvým výletom. Na deti bude ešte času dosť!

Zdroj: Sara Stilman Berger, Wikipedia Commons, Online Dating Association, zenysro.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom