Ste spolu len krátko? Ako naplánovať prvú dovolenku s partnerom, aby všetko dobre dopadlo?

Ste spolu len krátko? Ako naplánovať prvú dovolenku s partnerom, aby všetko dobre dopadlo?
Ste spolu len krátko? Ako naplánovať prvú dovolenku s partnerom, aby všetko dobre dopadlo? Foto: ilustračné, GettyImages

Na prvú spoločnú dovolenku budete spomínať celý život. Ako to zariadiť, aby všetko klaplo a partner nebol sklamaný? Pozrieme sa na tipy ohľadom balenia, plánovania, spôsobu dopravy či programu na mieste. S nami vás nič nezaskočí!

Vyberte správnu destináciu

Dátum v kalendári už máte vybraný, tak kam sa pôjde? Záleží na tom, čo od výletu vlastne očakávate.

Na romantickú dovolenku si zájdite niekam, kde je príjemná a uvoľnená atmosféra. Ak chcete relaxovať na pláži, vyskúšajte Grécko, Turecko, Thajsko, Maledivy alebo Seychely.
Ste akční a radi by ste spojili dovolenku aj s adrenalínovými zážitkami, kultúrou alebo horskou turistikou? Čo tak Rumunsko, Gruzínsko alebo Peru. A pokiaľ netrváte na typicky letnom počasí, odporúčame napríklad Nórsko, Škótsko či Írsko.

S cestovkou alebo na vlastnú päsť?

Je pre prvú dovolenku s partnerom lepšie spoliehať na cestovku, alebo si všetko zariadiť vlastnými silami? Cestovná kancelária alebo agentúra obstará všetko za vás, od dopravy až cez stravu až po ubytovanie.

Ak ale chcete precestovať viac miest, ušetriť alebo máte na muške špeciálny program (napríklad horskú turistiku alebo surfovanie), občas býva lepšie zariadiť sa podľa seba. Pri výbere ubytovania si nezabudnite prečítať recenzie bývalých zákazníkov (vrátane fotiek) a tiež sa pozrieť na mapu, či to nie je na úplnom konci sveta, kde nič nie je a je to ďaleko od pláže.

Zabaľte si s predstihom

Zabaľte si s dostatočným predstihom, nech to potom neodbývate v strese. K tomu sa bude hodiť spísaný zoznam vecí na dovolenku k moru. Pripravte si oblečenie na pekné aj škaredé počasie, a hlavne podľa programu, ktorý vás čaká. Napríklad aj nejaké to prádielko, v ktorom sa partnerovi predvediete. Základom je kvalitný cestovný kufor, ideálne na kolieskach, nech sa vám s ním po letisku dobre chodí. Na výlety sa zase hodí športový batoh.

Cestovný kufor vybavte menovkou. Keby ste o batožinu náhodou prišli (strata, oneskorenie), zvýšite tak svoje šance, že sa k vám zase vrátia. Pri cestách do zámoria odporúčame batožinu zabezpečiť TSA zámkom.

Akú dopravu zvoliť

Lietadlom, vlakom, autobusom alebo snáď autom? Pre ktorú dopravu sa len rozhodnúť. Poďme sa pozrieť na pre a proti všetkých variantov.

Lietadlo je komfortný a rýchly spôsob prepravovania. Do niektorých destinácií to ani inak nejde. Sledujte online porovnávače cien leteniek a hľadajte najvýhodnejšie ponuky. Destináciu nakoniec môžete vybrať práve podľa toho, kam sa teraz ponúkajú lacné letenky.
Cestovanie vlakom je príjemné. Človek sa môže prejsť, pretiahnuť a v lôžkovej časti aj dobre prespať. Navyše tu nie sú také prísne limity na batožinu. Ak chcete vlakom k moru, sledujte, kam až vás dovezie. Niekedy je nutné presedlať na miestny autobus, aby ste mohli dôjsť do cieľa. V dobe dovoleniek bývajú výhodné ponuky na lístky, takže aj tu sa dá niečo ušetriť.
Autobus. Keď nenatrafíte na akčné letenky, pozrite sa na autobus. Ten je často najlacnejšou formou prepravy, ale aj najmenej komfortný.
Jazda autom môže vyjsť pekne draho, najmä dnes. Vodič si počas cesty veľmi neodpočinie, tým skôr, či riadi iba jeden z vás. Na druhú stranu vám to dáva najväčšiu slobodu počas cestovania. Auto sa ale dá za rozumný peniaz požičať aj v mieste dovolenky.

Prekvapte ho programom na mieste!

Na dovolenku síce jazdíme hlavne odpočívať, ale bola by škoda nespoznať niečo z miestnej kultúry a trochu drahú polovičku neohromiť tým, aké máte originálne nápady! Kto by nemal rád prekvapenie? Tu je pár tipov, čo naplánovať:

Pozrite sa na TripAdvisor a vyberte nejakú typicky miestnu „tavernu“, kde ochutnáte špeciality a zažijete autentickú atmosféru. Alebo choďte na prechádzku a presvedčte sa sama. Tam, kde sa stravujú miestni a kde je vždy plno, varí vždy najlepšie. Vyhnite sa lokálom, kde je prázdno. Napríklad vám na požiadanie pripraví romantickú večeru pre dvoch so sviečkami.
Wellness popoludnie. Masáže, sauna – určite bude vo vašom okolí nejaký salón, ktorý ponúka také služby. Pod rukami masérok si krásne oddýchnete, v saune upustíte paru a zabudnete na stres. Niekedy je možné tieto služby zariadiť aj v ubytovaní, vrátane vírivky atď.
Výlety po okolí. Či už zvolíte prechádzku loďou, na koňoch alebo napríklad zjazd miestnej rieky so sprievodcom, 100% zabodujete. Hlavne ale neobjednávajte nič, do čoho by partner nešiel. Aby to nebola vaša posledná spoločná dovolenka!

Zdroj: zenysro.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom