Starostlivosť o suchú pokožku v chladných dňoch

Suchá pokožka

Naša pokožka cez zimné mesiace dostáva zabrať..

Pleť je suchá a citlivá, a stráca aj elasticitu a predčasne starne. Doprajte jej preto starostlivosť, ktorú si skutočne zaslúži.

Sú to hlavne vitamíny a antioxidanty. Vitamín C je dôležitý pre tvorbu kolagénu, vitamín E je zase veľmi silným antioxidantom, aj vitamín A bojuje proti škodlivinám a voľným radikálom. Samozrejme nesmieme zabúdať ani na zinok, ktorý udržuje pleť zdravú.

Aké vyberať produkty?

Čo sa týka krémov, vyberajte tie hutnejšie, ktoré vás ochránia nielen pred mrazom, ale aj pred slnkom. Pokiaľ si myslíte, že slnečný svit je v tomto období slabý, ste na omyle. Aj v zime sa chráňte krémy, ktoré majú aspoň ochranný faktor 15. Dôležitá je pochopiteľne aj hydratácia.

Nebojte sa v tomto prípade siahnuť aj po mastnejších produktoch, ktoré budú pleť v priebehu dňa vyživovať. Tá totiž v tomto období stráca svoju prirodzenú vlhkosť, ktorú treba pokožke dodávať. Určite siahnite aj po výživných olejoch, najúčinnejší je arganový, avokádový a mandľový. Tie sú najlepšie.

Naparovanie tváre

Na suchú a citlivú pleť sa odporúčajú aj bylinné náparky. Do horúcej vody stačí len pridať alchemilku, fialku vonnú alebo petržlen a nechať bylinky 10–15 minút robiť svoju prácu. Samozrejme, aby pleť netrpela, je dôležité ju aj pravidelne čistiť.

Na to sa zase hodí šalvia lekárska, kombinácia žihľavy a rozmarínu, či feniklu, žihľavy a lipového kvetu. Ženy v období menopauzy by mali vsádzať na červený ďatelina, čierny bez a púpava.

Domáca maska super riešenie

Všetko by ste raz týždenne mali doplniť aj výživnou maskou. Vyskúšať ich môžete nepreberné množstvo. Na zimné mesiace sa ale najviac hodí   avokádová, banánová a jablčná. Banán a avokádo stačí len roztlačiť a pridať lyžicu bieleho jogurtu a medu.

Jablko zase nastrúhajte a postupujte rovnako. Avokádo nechajte pôsobiť 15 minút, banán 20 minút a jablko iba 10 minút. Účinný je aj med zmiešaný s tučným tvarohom, ten potom môžete nechať na tvári celých 30 minút a vaša pleť bude po celú zimu bez jedinej chybičky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom