Starajte sa o nechty tak, aby ste sa nemuseli za ne hanbiť

Ako sa starať o nechty

Väčšina ľudí neprikladá vzhľadu nechtov veľkú váhu, čím si veľmi škodia. Ak si myslíte, že vám na ruky nikto nepozerá, tak ste na omyle. Nepekné nechty sú nielen odrazom celkového stavu organizmu. Dokážu pokaziť prvý dojem a nepomôže vám ani úsmev na tvári a perfektný outfit. Len si predstavte človeka s krásnymi nechtami, ktoré žiaria zdravím. Potom si vybavte seba s polámanými a ohrýzanými nechtami pokryté škvrnami. Priznajte si, že to nie je v poriadku.

Kľúčom k úspechu sú vitamíny

Správna starostlivosť o nechty je zásadná. Rovnako ako iné časti tela potrebujú aj nechty výživu, vďaka ktorej budú pružné, pevné a lesklé. S tým súvisí dostatočný príjem vitamínov, ako sú vápnik a železo. Nechtom prospievajú aj slnečnicové semienka a obilné klíčky, ale aj pokrmy obsahujúce pečeň, vajcia či ryby. Pokiaľ si nie ste istí, či je váš jedálniček pestrý, doprajte si vhodný doplnok stravy. Špeciálnu starostlivosť si zaslúži aj kožtička okolo nechtov, tú potierajte olivovým olejom alebo si kúpte krémy nadopované ideálnou výživou.

Pár tipov pre starostlivosť

Aj keď to znie nudne, nechty na rukách a nohách ako aj pokožku by ste mali hydratovať, a to najlepšie každý deň. Nechty si strihajte najmä po kúpeli, kedy sú pružné a kožička je zmäknutá. Majte na pamäti, že nevzhľadná kožička sa nikdy nestrihá! Samotné strihanie nechtov je správne do oblúčika, nie rovno. Skracovanie nechtov nenechávajte na poslednú chvíľu, ideálne je týždenné zastrihávanie. Doprajte svojim nechtom ochranu pri domácich prácach a v prípade lámavosti ich nasýťte vitamínmi a špeciálnymi krémami alebo olejmi.

Hryzenie nechtov je nočná mora

Ak patríte k nešťastníkom, ktorí majú zlozvyk menom hryzenie nechtov, zbavte sa ho! Ako to už býva, všetko sa odohráva v hlave. Hryzenie nechtov vás prepadne, keď ste nervózny a bojíte sa. Ako prvé odbúrajte stres a buďte trpezliví. Nebude to ľahká cesta, ale pevná vôľa je jediná účinná cesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom