Stačí, ak spálite listy tejto rastliny a váš stres zmizne. A nie je to marihuana!

Stačí, ak spálite listy tejto rastliny a váš stres zmizne. A nie je to marihuana!
Stačí, ak spálite listy tejto rastliny a váš stres zmizne. A nie je to marihuana! Thinkstock

Môže vás jedna rastlina, ktorú máme každý doma, úplne zbaviť stresu, úzkosti a napätia? Znie to neuveriteľne, ale vraj áno.

Napätie, stres a úzkosť sú tak bežné v tejto modernej dobe, no napriek tomu ich zväčša kvôli nedostatku času ignorujeme, až kým sa nenahromadia a nezhmotnia v podobe civilizačnej choroby.  Ak ste sa rozhodli naopak tento negatívny stav riešiť, práve pre vás je určený nasledujúci článok. 

Je zaujímavé, že jedna bylina môže pomôcť znížiť každodenný stres a tiež prekonať úzkosť. O akú rastlinu ide? Ak si myslíte, že marihuana, tak ste na veľkom omyle. Čarovným liekom je bobkový list, ktorý máme každý vo svojej kuchyni. 

Jeho pozitívne účinky na ľudskú myseľ objavil ruský vedec Gennadij Malakhov. Dospel k záveru, že voňavé bobkové listy majú naozaj veľký vplyv na úzkosť a stres. Táto rastlina pochádza zo Stredomoria a v dnešnej dobe je veľmi populárnym korením.

Ako postupovať, ak ste sa rozhodli vyskúšať jeho silu? Do popolníka vložte niekoľko bobkových listov a zapáľte ich. Na desať minút odíďte z miestnosti. Najlepšie je, kvôli bezpečnosti, ak môžete sledovať plameň cez sklo z vedľajšej izby.

Keď sa vrátite, v miestnosti bude cítiť krásny voňavý dym.

Plameň stimuluje uvoľňovanie niektorých špecifických látok, ktoré podporujú tok pozitívnej energie. Po chvíli sa budete cítiť uvoľnene a stres zmizne.

Ľahnite si do pohodlnej polohy a zhlboka sa nadýchnite, aby ste upokojili svoje telo a najmä myseľ.

Podeľte sa s nami, akú máte skúsenosť s aplikáciou tejto antistresovej metódy v diskusii pod článkom.

Zdroj: www.healthiswealthofheart.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom