Spýtal sa ženy, prečo stále len sedí doma. Jej odpoveď vyžaduje úctu a tiež veľké uznanie. Nikto ju nečakal

upratovanie

Keď spolu dvaja ľudia začínajú chodiť, je to úplne iné, než po niekoľkých rokoch manželstva. Postupne sa menia priority, rovnako ako sa postupne menia aj samotní ľudia. Všetko môže dôjsť až do bodu, keď sú niekoľko rokov manželia a kedy majú spoločné bývanie, ktoré považujú za dokonalé. Veľa vecí sa však môže zmeniť aj tak, že sa začnú objavovať rôznorodé otázky.

Zmeny prináša mnoho vecí

Čo konkrétne v partnerskom živote môže prinášať zmeny? Je to potrebný vek oboch partnerov, ich pohľad na zhon, úspechy v práci, ale aj kvalita života, deti, alebo tiež domáci miláčikovia. U mnohých párov sú následné zmeny spojené aj s tým, že žena vezme na plný úväzok úlohu tej, ktorá sa stará o domácnosť. Tým sa zo ženy milujúcej spoločnosť stane žena, ktorá je stále doma a v podstate nikam nechodí. To u mužov môže vyvolávať otázky. Jeden sa však skutočne našiel.

Ženy v domácnosti

Muži tak môžu nabrať pochybnosti o tom, čo ženy doma robia. Oni chodia minimálne na 8 hodín do práce, kde tvrdo makajú. Ich partnerky však len sedia doma a napriek tomu sú večer unavené, sú nervózne, rovnako ako podráždené a nepríjemné. Toto logicky vyvoláva pochybnosti, pretože mužom vŕta hlavou, ako je to možné, keď nemusia ako oni nijako tvrdo pracovať. Treba povedať, že ženy v domácnosti určité povinnosti predsa len majú. Starajú sa o deti, musia tiež upratovať, rovnako ako je nutnosťou aj pranie, ale aj varenie jedla. Ide o veci, ktoré sa sami neurobia a ktoré pochopiteľne vyžadujú nejaký ten čas.

Prečo len sedíš doma a čo tu robíš?

Otázka bola takto položená. Hociktorá žena by sa dosť možno urazila. Tá inteligentná však vymyslí úplne skvelú odpoveď. Na jednu z takých sa tiež pozrieme. Muž položil svojej žene otázku a tá odpovedala úplne bravúrne. Spýtala sa ho, či verí na rozprávky. Či verí na to, že existujú kúzla a nadprirodzené sily, alebo či existujú  trpaslíci, ktorí všetko zariadia. Aj žena má veľa povinností v domácnosti, ktoré zaberú veľa času. Žena pracuje len na jednu zmenu, a to len na 8 hodín denne. Jej práca v domácnosti býva mnohokrát takmer nonstop a podstatne dlhšia, než by si ktokoľvek uvedomil. Stačí sa len pozrieť na to, koľko času vezmú rôzne činnosti. Stačí daný čas sčítať a je jasné, že každý deň je to podstatne viac, než len klasických 8 hodín. Žena teda nesedí a neodpočíva doma. Žena doma pracuje. A to viac, než samotný muž.

Je potrebné pomáhať

Táto odpoveď si zaslúži úctu, rovnako ako si zaslúži tiež rešpekt, ale aj potlesk. Akonáhle muž práve danú odpoveď počul, v tú chvíľu zistiť, že nerobí veci tak, ako by sám mal. Od tej doby chápe, že jeho žena má tiež náročnú prácu, vďaka ktorej to v ich domácnosti vyzerá úplne dokonale. Má prácu, ktorá si zaslúži nielen úctu, ale aj pomoc. Od tej doby partner chápe, aké ťažké to jeho žena má. A tak sa rozhodol k tomu, že začal aktívne pomáhať. Rovnako tak sa rozhodol, že bude svojej žene uľahčovať život aj tým, že si rad vecí urobí sám, alebo že ju poteší raňajkami do postele, alebo jej urobí kávu. Od tej doby obaja manželia prežívajú opäť veľmi krásnu dobu svojho života.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom