Sprievodca, ako sa vyhnúť vianočným katastrofám!

Vianočné stresy
Ako sa vyhnúť vianočným katastrofám? Thinkstock

Zdá sa vám absurdné spájať vianočné sviatky so sviatkami pokoja a mieru? Pripomínajú vám Vianoce skôr vojnový konflikt? Prezradíme vám, ako prekľučkovať mínovým polom a vyhnúť sa vianočným katastrofám!

Napätie, nervozita, zhon, stres a nakoniec partnerské hádky. Zažívate to aj vy? Prečo je vlastne vianočný a predvianočný čas najkritickejší pre rodinu? Hrozí nám totiž toto „mínové pole“ možných konfliktov:

Darček pre neho

Dostával váš drahý od svojej mamičky pravidelne sveter a ponožky? Márne dúfate, že nie. Tak jeho posolstvo pre vás znie: MUŽI NECHCÚ ŽIADNE SVETRE. Tak čím ho teda potešiť? Keďže väčšina mužov dospieva len sťažka, tak nejakou technickou hračkou to určite zabijete. Napríklad hodinky s GPS a s množstvom rôznych pre ženy vesmírnych funkcií, ktorých zmysel a potrebnosť nežné pohlavie nedokáže oceniť, ale muži áno. No predtým, ako vysypete peňaženku pred predavača v obchodnom dome, je potrebné vedieť o chlapoch nasledujúcu vec, ktorú sme vám vlastne naznačili na začiatku: muži sú veľmi hraví a onen podarúnok si budú chcieť hneď vyskúšať. Ak ste mu teda darovali kameru alebo hodinky s vesmírnymi funkciami, to si píšte, že sa vydá do terénu veci vyskúšať a vy zostanete na Štedrý deň v byte sama.

Ako to vyriešiť?

Situáciu zachránia darčekové poukážky. Tie navyše zaručia na Štedrý večer jeho pozornosť a po sviatkoch si môže vybrať, po čom jeho srdce piští. Nie je to originálne? Nevadí. Za vybičované nervy do krajnosti to skutočne nestojí.

Darček pre vás

Väčšina mužov pravdepodobne nedávala pozor a vaše náznaky, čo by ste si želali pod stromček úspešne ignorovala. A teraz babo raď. Niektoré polovičky matne tušia, že darček by mal byť originálny, iba pre vás a aby si nemuseli hlboko siahať do vrecka. V skutku niekedy krkolomná úloha. No ale chlapi, ak nechcete zažiť „šťastné a veselé“ Vianoce, tak zabudnite, že predstúpite pred drahú s darmi pre Ježiška (myrha a kadidlo). To fungovalo pred 2000 rokmi a nie dnes! Neplatí to však pre všetkých mužov. Mnohí z nich chcú svoju najdrahšiu skutočne potešiť, preto majú tri dni pred Vianocami pulz ako závodný cyklista.

Ako to riešiť?

V mene všetkých mužov, pokoja a mieru – dajte chlapom tip, a to konkrétny!

Vianočné tradície a iné katastrofy

Tiež máte pocit, že keby záležalo na niektorých mužoch, oslavovali by sa Vianoce ešte v jaskyni pri ohníku a s hŕbou kostí za chrbtom? Ale chvalabohu nezáleží! Chlapi sa obľubujú držať zaužívaného a overeného. Preto trvajú na tom, aby sa na štedrovečernom stole objavili rovnaké jedlá, aké im varila mamička, babička a prababička. Ak sa vaše predstavy líšia od predstáv vášho partnera, môže nastať vážny problém.

Ako to riešiť?

Podvoľte sa. Ak chcete zdravšiu verziu šalátu, tak urobte dva. Naľavo mamičkin, napravo váš. Pre pokoj v rodine…

Vianočný stromček

Podľa čoho sa pozná ideálny vianočný stromček? Má miery 90-60-90? Pokiaľ váš partner nie je záhradkár, tak si nerobte nádeje, že sa dočkáte vianočnej nádhery. Ono sa dočkáte, ale nádhera môže disponovať kubistickými tvarmi a jej značné nedostatky sa podľa vašej silnejšej polovičky budú dať zamaskovať len hrubými lesklými reťazami. Stačí vám?

Ako to riešiť?

Nedá sa nič robiť, váš partner potrebuje jasné inštrukcie ( ako keď ide kupovať vložky), ako má vianočný stromček vyzerať. Poprípade mu pribaľte na cestu aj fotografiu. 🙂

Miesto, kde sa budú oslavovať Vianoce

Každá mamka je tak trošku sebecká bytosť a chcela by mať na Štedrý deň svoje dieťa pri sebe. A takmer žiadny synček veľmi ťažko dokáže čokoľvek odoprieť žene, ktorá mu dala život. No na druhej strane ste tu vy, ktorá mu dávate onakvejšie životné radosti (napríklad sex) a chcete sviatky oslavovať so svojou rodinou. Čo s tým?

Ako to riešiť?

Tu pomôže len jediné, vystriedať to. Tento Štedrý večer oslávte so svojou rodinou a na ten budúci zase s jeho a máte vystarané. Hauk!

Na záver: Šťastné a veselé…. 🙂

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom