Očné linky aj pre začiatočníkov

Jemne nalíčená tvár modrookej blondíny
Očné linky Thinkstock

Očné linky pomáhajú očiam vyniknúť. Vyčarujú na vašej tvári sexy vzhľad, dodajú jej dramatickosť a zvýraznia alebo potlačia nedostatky oka.

Aká textúra linky na oči je vhodná?

Všetko závisí len od vašej šikovnosti a od toho, čo samy preferujete. Môžete si zvoliť púdrové zloženie, gélové, krémové, tekuté, alebo tuhé (ceruzka).

Ak použijete púdrovú textúru, je potrebné pri nanášaní použiť úzky štetec alebo penový aplikátor vhodný na maľovanie úzkych kontúr. Tým dosiahnete jemný vzhľad. Pre dramatický efekt môžete štetec navlhčiť vodou, a tak naniesť púdrovú farbu na oko.

Očné linky si môžete pozrieť v týchto e-shopoch:

Ceruzky na očné linky dostanete kúpiť vysúvacie alebo strúhacie. Majú tendenciu sa na oku rozpíjať, je preto dobré na namaľovanú líniu naniesť trochu púdru, čím sa predĺži jej životnosť na oku.

Gélová a krémová textúra je vhodná na precízne, intenzívne a dlhotrvajúce očné linky. Nevýhodou je, že štetec treba vždy po aplikácii umyť, pretože zvyšná farba zvykne na štetci zatvrdnúť. Tekuté očné linky dosahujú najdramatickejší efekt, ale zároveň sú aj najnáročnejšie na aplikáciu.

Ak sa vám trasú ruky, radšej si ju ani nekupujte. Výhodou tejto textúry je, že aj keď vybočíte z línie, necháte len farbu zaschnúť, s vatovým aplikátorom ju odstránite a môžete začať odznova.

Rôzne druhy očných liniek
Shutterstock

Odtieň je dôležitý

Úplne na začiatok si treba zvoliť odtieň linky, ktorým oko zvýrazníte. Na zvýraznenie hornej línie oka sú vhodné tmavé odtiene ako čierne, tmavé odtiene hnedej, slivkovej alebo šedej.

Na spodnú líniu oka použite jemnejší odtieň farby, ako aplikujete na hornú. Vyhýbajte sa svetlým odtieňom, ktoré zbytočné odpútavajú pozornosť od mihalníc.

Rozhodnite sa, akú úzku linku chcete

Ak ste si už linku skúšali niekedy aplikovať, určite viete, že práve linka vám môže oko nielen pomôcť zvýrazniť, ale mu i nesprávne zvolenou hrúbkou esteticky uškodiť. Skúste sa riadiť podľa pravidla, že čím menšie očné viečko máte, tým tenšia by mala byť linka.

Pozrite si aj tieto očné linky:

Tipy na aplikovanie očnej linky

   1. Aplikujte očnú linku čo najbližšie k mihalniciam. Na oku by už mali byť nanesené očné tiene.
   2. Prvá línia by mala byť čo najtenšia. Ak budete chcieť hrubšiu, môžete postupne pridávať ďalšie vrstvy línie.
   3. Konce spodnej aj vrchnej linky veďte tesne ku koncu očného viečka, na konci očného kútika veďte líniu horného viečka smerom od oka, čím dosiahnete mladistvejší vzhľad.
   4. Ak chcete dosiahnuť dramatický efekt, začnite od vnútorného kútika oka ťahať tenkú líniu a smerom k vonkajšiemu, ktorú postupne zužujte. Tak dosiahnete klasický vzhľad.
   5. Nepredlžujte líniu príliš ďaleko od kútika oka, vyzerá to neprirodzene a príliš teatrálne.
   6. Pri spodnom viečku veďte líniu len v dvoch tretinách oka od vonkajšieho okraja. Ak necháte voľný priestor pri vnútornom okraji viečka, dosiahnete jemnejší a prirodzenejší vzhľad.
   7. Na spodné viečko nanášajte len tenkú líniu, inak by to mohlo vyzerať, že sa vám rozmazala špirála.
   8. Línia spodnej linky aj vrchnej by sa mali stretnúť vo vonkajšom kútiku oka. Bude tak pôsobiť prirodzenejšie.

FOTOGALÉRIA: Hviezdy milujú očné linky!

Zopár rád na záver

Vždy platí – radšej menej ako viac. Linku urobte radšej tenšiu ako hrubšiu, očný mejkap by mal korešpondovať so zvyškom tváre, aby bol výsledok čo najprirodzenejší. Riasenku nanášajte až po nanesení očnej linky a jej zaschnutí

Ako nanášať očnú linku, radí MissMavendotcom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom