Šokujúci príbeh z Osvienčimu

Bux.sk
bux.sk

BRATISLAVA 23. septembra (PR) – Skutočný príbeh o mimoriadne silnej, citlivej a odvážnej žene, ktorá si aj napriek pohnutému osudu zachovala životný optimizmus. Roosje sa v Osvienčime podrobila neľudským experimentom obávaného doktora Mengeleho a v Birkenau prežila aj vďaka tomu, že dávala hodiny tanca nemeckým dôstojníkom, ktorí sa takto po večeroch zabávali. Všetky tie desivé zážitky ju nedokázali zlomiť a vo svojom denníku, z ktorého vychádza táto kniha, napísala: „Potrebujem minulosť, aby som mohla žiť budúcnosť.“

Ale pekne od začiatku. Novinka Tanec s nepriateľom vás naozaj dostane svojou silou a výpovednou hodnotou. Pritom všetko sa to začalo obyčajným…ale vlastne tak trochu tajomným kufrom.

Keď Paul Glaser počas návštevy Osvienčimu objaví medzi vystavenými exponátmi kufor z Holandska so svojím menom, jeho život sa prevráti naruby. Po návrate domov sa pokúša vyriešiť túto záhadu a začína pátrať po vojnovej minulosti svojej rodiny. Prostredníctvom denníka, fotografií, listov, ale aj filmov a piesní, odhaľuje neuveriteľný osud otcovej sestry – tety Roosje – a postupne si skladá jej životný príbeh poznačený láskou a zradou.

Teta Roosje bola obľúbená učiteľka tanca, ktorá spolu s manželom Leom viedla úspešnú tanečnú školu. Nanešťastie sa Leo po vypuknutí druhej svetovej vojny spojil s nacistami, a keďže mali v manželstve s Roosje problémy, svoju židovskú manželku nemilosrdne udal. Počas vojny Roosje väznili v niekoľkých koncentračných táboroch. V Osvienčime sa podrobila neľudským experimentom obávaného doktora Mengeleho a v Birkenau prežila aj vďaka tomu, že dávala hodiny tanca nemeckým dôstojníkom, ktorí sa takto po večeroch zabávali.

Tanec s nepriateľom je šokujúci pravdivý príbeh, ktorý Paul Glaser ponúkol svetu, aby príbeh jeho tety neupadol do zabudnutia. Učí nás totiž, aké dôležité sú pevný charakter a optimizmus, keď príde na lámanie chleba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom