Skvelá správa pre všetkých fanúšikov Karla Gotta: Nezabudnuteľného zlatého slávika si môžu už onedlho pripomenúť na veľkom plátne

Titulna foto.jpg
Foto: Bontonfilm

1. októbra 2021 uplynuli presne dva roky, odkedy nás legendárny spevák navždy opustil. Správa o jeho smrti zasiahla tisícky ľudí v Česku, na Slovensku, ale aj fanúšikov z celého sveta. Pri príležitosti tohto výročia čaká na všetkých priaznivcov Karla Gotta v kinách dojímavá filmová spomienka na „maestra“ – dokumentárny film Olgy Malířovej Špátovej s názvom Karel, ktorého slovenská premiéra bude 11. novembra.

Dokument sa na podnet samotných manželov Gottovcov začal natáčať rok pred Karlovou smrťou a podľa jeho vlastných slov mal byť poďakovaním všetkým priaznivcom aj ľuďom, ktorí ho počas dlhej, bohatej hudobnej kariéry sprevádzali a podporovali. Po spevákovom náhlom úmrtí v októbri minulého roka majú filmové zábery z posledných mesiacov jeho života ešte väčšiu hodnotu.

Karla sme sledovali pri práci, ale aj ako muža svojej ženy a otca svojich dcér. Filmu sa venoval s neobyčajnou energiou a úprimnosťou, prinášal nápady, želal si, aby filmová interpretácia jeho života a tvorby bola autentická a pravdivá,“ spomína na nakrúcanie režisérka Olga Malířová Špátová. „V roku natáčania opäť ochorel. Možno práve to, že prechádzal ťažkou chorobou, bolo dôvodom toho, že bol vo svojich názoroch na život otvorený a pokorný,“ dopĺňa autorka filmu Karel.

Nový dokumentárny film o Karlovi Gottovi tak prináša neobvykle osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, aký sa doteraz širokej verejnosti ani jeho skalným priaznivom nenaskytol. Zároveň v ňom nechýba „maestrov“ povestný nadhľad a humor. „Náš film nesmie byť nuda,“ hovoril Karel Gott počas natáčania režisérke.

Spevák sa vo filme spolu s Olgou Malířovou Špátovou vydáva po stopách svojej minulosti. Stretáva sa s ľuďmi, ktorí zohrali v jeho živote dôležitú úlohu, a vracia sa na miesta, ktoré v ňom zanechali výraznú stopu. Takýmto miestom je aj konzervatórium, kde na divákov čaká jedno z mnohých prekvapení – zistenie, že maestro si kedysi vyslúžil dvojku zo správania. Snímka Karel okrem toho obsahuje množstvo vzácnych archívnych materiálov a piesní, ktoré zaručene zahrejú pri srdci všetkých fanúšikov Karla Gotta.

Nahliadnuť do súkromia Karla Gotta a prežiť s ním jedny z posledných mesiacov jeho života môžete aj vy. Do slovenských kín príde film Karel už 11. 11. 2021.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom