Skutočný príbeh nekonečnej lásky: Miloval ju i 20 rokov po smrti

Skutočný príbeh nekonečnej lásky
Ilustračné Thinkstock

Muž i po úmrtí svojej milovanej každý deň navštevoval jej hrob, pretože len tam sa cítil úplný.

Rocky Abalsamo, ktorý zomrel vo veku 97 rokov, bol skutočne oddaný a milujúci manžel. Svoju životnú lásku neopustil ani po smrti a počas 20 rokov strážil jej hrob. Muž, ktorému zomrela manželka Julita v roku 1993, sedával pri jej hrobe za akéhokoľvek počasia. Tvrdil, že pri nej, na cintoríne St. Joseph v Bostone, sa cíti lepšie. Telo oddaného manžela pochovali vedľa jeho milovanej.

O Abalsamovi a jeho oddanosti k manželke informoval prvý raz denník The Boston Globe ešte v roku 2000 a o jeho príbeh sa následne začali zaujímať aj ďalšie svetové médiá. Ich pozornosť vraj dôchodcu rozosmiala, no jediné, čo chcel, bolo ostať blízko pri svojej životnej láske.

Dojímavý príbeh lásky

Rocky a Julita sa spoznali ešte v tínedžerskom veku v kaviarni v Buenos Aires, odkiaľ obaja pochádzali. Sedeli údajne chrbtami k sebe a keď Rocky začul ako sa Julita rozpráva s priateľmi o duši, živote a láskavosti, bol si vraj istý, že aj keď nevidel jej tvár, určite chce o nej vedieť viac. „Toto je pre mňa. Musím ju spoznať. Bola stelesnená láska. Jej krása bola darčekom navyše, odmenou,“ prezradil Abalsamo v jednom z rozhovorov ešte v roku 2000. Pár sa zosobášil v roku 1937 a mal spolu dve deti, dcéru Angelu a syna Roque Jr. V roku 1971 sa dvojica presťahovala do Bostonu v USA. Julita zomrela po 55 rokoch manželstva po neúspešnej operácii srdca. Odvtedy prichádzal Rocky na miesto, kde ju pochovali, každý deň od otvorenia cintorína a odchádzal domov, keď zatvárali. „Je mojou súčasťou, takže tu som úplný. Keď som tu, cítim sa lepšie. Nie dobre, ale lepšie. Robím to pre Julitu a pre seba,“ dodal pred rokmi Abalsamo.

Žil tak, ako chcel…

Každé ráno, keď prišiel k miestu jej odpočinku, vraj manželku vítal som slovami „Som tu!“ a keď odchádzal, nechal jej na hrobe zopár odrobiniek pre zvieratká, ktoré jej mali robiť spoločnosť v čase, keď už nemohol zostať pri nej. Na cintoríne sa vraj Rocky za ten čas spriatelil s mnohými ľuďmi, ktorým rozprával príbehy o ňom a Julite. Dôchodca navštevoval manželkin hrob každý deň až do roku 2005, kedy zomrel jeho syn. Odvtedy vraj trávil viac času so svojou rodinou, manželku však chodil navštevovať aj naďalej. „Myslím, že si vtedy uvedomil, že v tomto bode to musíme nechať tak a pokračovať v živote,“ povedala pre denník The Globe Abalsamova dcéra Angela Arai, ktorá priznala, že o otca mali často strach. „Museli sme sa zbaviť našich obáv, aby mohol žiť tak, ako chcel. Najmimoriadnejšia vec na mojom otcovi bola, že žil svoj život tak, ako chcel,“ dodala Arai. Abalsamo navštívil miesto manželkinho odpočinku posledný raz v júli 2013, potom ochorel a jeho návštevy na cintoríne tak už neboli možné.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom