Skúste sa oparu zbaviť pomocou byliniek

Bylinky na opar

Opar nie je žiadna príjemná záležitosť a navyše na perách ani veľmi pekne nevyzerá.

Bylinky na opar
https://www.gettyimages.com

Čím je opar spôsobený

Opar je spôsobený vírusom Herpes simplex (HSV 1), a ak sa už raz dostane do vášho tela, budete v budúcnosti náchylnejší na opakované infekcie. Ale dobrou správou je, že oparu môžete predchádzať a brániť sa mu.

Odstráňte rizikové faktory

Prvou úlohou je odstrániť zo svojho života rizikové faktory, ako je znížená imunita (po prekonanej chorobe alebo pri chorobe), stres , nepriaznivý vplyv slniečka (nadmiera UV žiarenie, spálenie kože) a prípadne potraviny, na ktoré ste alergický (pomaranče, rajčiny).

Prvá pomoc

Dobrou skúsenosťou je kozmetická vazelína , ktorou opar natrite, aby sa ďalej nešíril a aby sa do neho nezaniesla ďalšia infekcia. Ďalšou možnosťou sú kocky ľadu, avšak nie z vody, ale z  odvaru z  repíka , tymianu alebo zeleného čaju . Kocky ľadu prikladajte k oparu a nechajte čo najdlhšie pôsobiť. Tiež korene sladkého drievka majú protizápalové účinky pôsobiace práve na opary. Môžete pridávať kúsok čistého koreňa priamo na opar, alebo si zakúpiť prášok z koreňov sladkého drievka a ten zmiešať opäť s vyššie uvedenou kozmetickou vazelínou a naniesť na opar. Sladké drievko by sa však nemalo používať dlhodobo. Pomôcť by mala aj biela zinková masť (napr. Sudocrem), ktorá sa používa pri zapareninách u dojčiat.

Skúste si vyrobiť tinktúru z medovky

Ďalšia pomoc priamo z prírody sa ponúka vo forme tinktúry z medovky lekárskej. Túto tinktúru si môžete pripraviť do zásoby. Stačí 3 hrste listov medovky naložiť do 0,5 litra alkoholu (vodky, liehu) a nechať 3 týždne lúhovať v tme a chlade. Potom precediť a uložiť do tmavých pohárov. Tinktúru môžete kvapkať priamo na opar , alebo aj na ľadové kocky , prípadne ju zmiešať s kozmetickou vazelínou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom