Skúste použiť rascovú vodu pri chudnutí!

Rascová voda

Rascu používame už celé roky v našej tradičnej slovenskej kuchyni ..

Ale používať ju pri chudnutí?

Aj keď chuť tejto vody nie je pre niektorých príliš príťažlivá, jej nepopierateľné prínosy pre zdravie sú veľmi atraktívne. Ľudia v Indii a ďalších ázijských krajinách rascovú vodu používajú ako každodenné popoludňajšie tonikum alebo osviežujúci nápoj.

Rascová voda na chudnutie má rad účinkov, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť úbytok hmotnosti, ako je zníženie toxínov, posilnenie imunitného systému, zlepšenie spánku a optimalizácia trávenie.

Super na trávenie

Rôzne účinné látky v rasci, vrátane cuminaldehydu, môžu stimulovať uvoľňovanie žalúdočných a zažívacích štiav, ktoré urýchľujú proces trávenia, a zároveň vám pomáhajú udržiavať pocit sýtosti a zlepšovať celkovú funkciu gastrointestinálneho traktu.

Toxíny

Znížením toxicitov v tele a stimuláciou obličiek a pečene, môže toto použitie rasce zlepšiť metabolické funkcie, ďalej potom pomáha spáliť viac tuku a kalórií.

Imunitný systém

Rasca má rad antioxidantov, ktoré podporujú imunitný systém a tiež vylepšujú procesy, ako je napríklad spaľovanie kalórií.

Spánok

Niektoré prvky v rascovej vode pomáhajú tiež zlepšiť spánok, čo je prekvapivo dôležitý aspekt úbytku hmotnosti. Vaše telo potrebuje odpočinok, aby sa zabránilo ukladaniu prebytočného tuku a energie, rovnako ako pri strese.

Ako si ju pripravíte?

Povarte 600-750 ml vody.
Pridajte 2 polievkové lyžice celej rasce a okamžite odstavte z platne.
Priklopte pokrievkou alebo iným vekom a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu – najlepšie cez noc.
Počas celého dňa popíjajte tento nápoj pre optimálne výsledky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom