Sexuálne IQ. Majú ho vyššie muži alebo ženy?

Sexi pár, dvaja, láska, vášeň, sex
Sexuálne IQ. Majú ho vyššie muži alebo ženy? Thinkstock

Kto má väčšiu túžbu a chuť na sex a kto IQ? Zistite, aké sú rozdiely medzi našimi pohlaviami.

Základným predpokladom dobrého sexu je schopnosť skoncovať s pochybnosťami, naučiť sa uvoľniť a užívať si sex s takým telom, aké máte ako aj s partnerom, ktorého po svojom boku máte. Bez žiadnych výčitiek, či predsudkov. Výsledkom je vzrušujúci sex v každej etape nášho života.

Ak chcete mať zo sexu viac pôžitku, potrebujete odlišný prístup. Ide o sexuálnu inteligenciu, vďaka ktorej sa budete cítiť sebavedomejší a otvorenejší. Naše predstavy o sexe sú často tak zložité, že si nimi komplikujeme samotnú činnosť. Trápime sa nad možným zlyhaním a ničíme si tak pôžitky zo samotného milovania. Využite to, čo je vo vás a zažite sex, v ktorom nemožno zlyhať!

Problémom je, že mnohí z nás sa neustále utiekajú k pubertálnemu sexu, akým je sex plný romantických gest a vyznaní, či slabá túžba v podobe pornografie na internete. Na dosiahnutie dospelého sexu musíte rozvíjať svoju sexuálnu inteligenciu a tá vás naučí, ako si užívať sex, nemať z neho výčitky svedomia a nepríjemné pocity.

Čítajte aj: 3 jednoduché spôsoby, ako dostať v posteli to, čo chcete

Kto má vyššiu sexuálnu inteligenciu- muži, či ženy?

Kým u mužov je pohlavná túžba zvyčajne silnejšia a vplyvom hormónov sú podnikavejší a v sexe priebojnejší, ženy skôr vymedzujú hranice, či dávajú mužom šancu.

V rámci výskumu zameraného na sexuálne IQ oboch pohlaví vo veku od 18- 64 rokov sa zistilo, že sú v sexuálnej inteligencii medzi mužmi a ženami minimálne rozdiely .

Chuť a frekvencia milovania sa

Až 60% skúmaných uviedlo, že muži podľa nich majú silnejší sexuálny pud a túžbu. Čo sa však týka kvantity sexu, obe pohlavia boli na tom rovnako. Takže chuť do milovania evidentne ženám taktiež nechýba. Množstvo sexuálnych stykov však neurčuje našu sexuálnu inteligenciu.

Čítajte aj: 10 mužských erotogénnych zón: Poznáte ich všetky?

Vyššie sexuálne IQ majú ženy

V rámci výskumu sa však nápadný rozdiel medzi mužmi a ženami objavil práve vo výške sexuálnej inteligencie. Ženy sú všeobecne sexuálne inteligentnejšie než muži. Znamená to, že ženy, ktoré sa preverili, majú viac poznatkov o ľudskej sexualite a sú lepšie vybavené na to, aby tieto znalosti prevádzali do praxe, zatiaľ čo muži často veria najrôznejším sexuálnym bludom, čo vysvetľuje takú silnú popularitu porna u mužskej populácie.

Podľa odborníkov k trom dôležitým zložkám, ktoré tvoria sexuálnu inteligenciu, patrí znalosť sexuality, vedomie o našom tajnom sexuálnom ja a schopnosť komunikácie s druhými.

Sexuálne inteligentní ľudia sa pokúšajú porozumieť tomu, ako je správanie a postoj partnera ovplyvnený tým, čo sa dozvedel a naučil. Ak patríte k týmto jedincom, tak gratulujeme! Patríte ku sexuálne inteligentným.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom