Sex, láska a biológia: Prečo sú muži a ženy sexuálne naprogramovaní odlišne?

Sexy par manzelstvo vzrusenie damska jazda
Foto: ilustračné, GettyImages

Sex je zložitým aspektom nášho života, a často spôsobuje zmätok a nepochopenie medzi pohlaviami. Naše biologickí inštinkty nás ovplyvňujú viac, ako by sme si mysleli. Prečo sa ženy cítia viac vzrušené romantikou a dotykmi, zatiaľ čo muži reagujú na zrak a vzrušujúcu bielizeň?

Prekvapili vás niekedy chúťky vášho partnera? Prípadne vás priam pohoršili? A pritom chlapi za to nemôžu lebo to, čo ich vzrušuje najviac, určuje biologické naprogramovanie, ktoré sa líši od toho nášho.

Mnoho problémov v posteli začína nepochopením partnerových potrieb. Môže za to rozdielnosť mužského a ženského sveta, ktorá zapríčiňuje, že silnejšie pohlavie vzrušuje niečo iné ako to slabšie. Prečo sme rozdielni a v čom?

Top 5 najlepších sexuálnych polôh

Muži vnímajú zrakom a chcú sex. Ženy vnímajú sluchom a túžia po dotykoch a po romantike. Nasledujúce podnety, ktoré najviac vzrušujú ženy a mužov, sú len odrazom nášho naprogramovania mozgu.

NAJ pre ženy:

  1. Romantika.
  2. Vzťahové istoty.
  3. Komunikácia.
  4. Intimita.
  5. Nesexuálne dotyky.

NAJ pre mužov:

  1. Pornografia.
  2. Ženská nahota.
  3. Rozmanitosť v sexe.
  4. Vzrušujúca bielizeň.
  5. Dosiahnuteľnosť ženy.

Aj vy kritizujete chlapov, že sú perverzní? V podstate za to nemôžu. Ich biologickou úlohou je nájsť čo najviac zdravých žien a mať s nimi dieťa. Našou úlohou je rodiť deti a nájsť partnera, ktorý sa bude o nás a dieťa starať. Nie je v tom síce žiadna romantika, ale tieto pradávne inštinkty nás jednoducho poháňajú, aj keď si to neuvedomujeme.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom