6 spôsobov, ako sa vyhnúť tragickému koncu vašej lásky

6 spôsobov, ako sa vyhnúť tragickému koncu vašej lásky
6 spôsobov, ako sa vyhnúť tragickému koncu vašej lásky shutterstock.com

Dlhodobý vzťah dvoch ľudí zanechá stopu v životoch každého z nich. Kus histórie a krásnych spomienok. Nezničte ich tragickým rozchodom.

Vzťahy prinášajú radosť a lásku, smútok a utrpenie. Čo si zapamätáte o vašom vzťahu, vo veľkej miere záleží, ako to všetko skončí.

Existuje teda spôsob, ako sa rozísť, aby ste si čo najmenej ublížili? Určite áno! Len predtým, než sa rozhodnete pre koniec, mali by ste sa vyhnúť nasledovnému spôsobu správania.

Neničte vzťah ešte pred rozchodom

Výčitky, vzájomné obviňovanie, kritika, nadávky, urážanie sa. To všetko prehluší aj desaťročia nádherných chvíľ. A navyše si obaja spôsobíte zbytočne bolesť, bez ktorej by ste sa určite zaobišli.

Prevezmite zodpovednosť za svoju voľbu

Čo očakávate od svojho partnera a ako má smerovať váš život ďalej? Ak ste si istá, že v aktuálnom vzťahu to nenachádzate, je čas odísť.

Uistite sa, že už naozaj láska vyprchala

Ste presvedčená o tom, že už medzi vami neexistuje láska, úcta, radosť, ktoré by mohli vzťah oživiť? Ak váhate, začnú vás totiž po rozchode zožierať pochybnosti o správnosti vášho rozhodnutia. A mnohé sa už nebude dať vrátiť späť.

Ak máte odísť, začnite s odpustením

Každý z nás je omylný. Možno ste si vo vzťahu veľmi ublížili, ale treba to ponechať minulosti. Nenoste túto záťaž so sebou a nestavajte sa do úlohy trpiteľky. Môže to ovplyvniť ďalší váš vzťah. Väčšinou negatívnym spôsobom. Skúste si preto navzájom odpustiť, aj keď to býva často ťažké.

Nerozchádzajte sa v hneve

Nechajte vychladnúť city a prejsť si všetko hlavou. Ide o dôležité životné rozhodnutie. Ak koniec vašej lásky prichádza kvôli zrade partnera, takýmto rozchodom ublížite najmä sebe.

Správny spôsob a vhodný čas

Aj keď sa nedá jednoznačne určiť, kedy oznámiť rozchod vášmu partnerovi, pretože len vy poznáte daného človeka, určite to nerobte cez smsky, maily alebo cez tretiu osobu. Bol to človek, ktorý sa stal súčasťou vášho života. Zaslúži si rozhovor medzi štyrmi očami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom