7 skvelých citrónových inšpirácií pre lesklé vlasy, peknú pleť i žiarivý úsmev

7 skvelých citrónových inšpirácií pre lesklé vlasy
7 skvelých citrónových inšpirácií pre lesklé vlasy GettyImages

Pekná pleť, zdravé lesklé vlasy a žiarivý úsmev. K tomu všetkému vám môže pomôcť práve tento plod pochádzajúci z tropických oblastí.

Citrón okrem iného je aj vynikajúcim prostriedkom ku kráse. Dnes vám prezradíme pár receptov, ako si vďaka nemu zlepšiť svoj vzhľad.

Belšie zuby

Dosiahnete potieraním chrupu zriedenou citrónovou šťavou.

Jemná pokožka na pätách

Miesta, ktoré sú vystavené tlaku, ako lakte, chodidlá, končeky prstov, päty, natierajte citrónovou šťavou, a tým udržíte pružnosť kože.

Citrónový depilátor

Pripravíte si ho nasledujúcim spôsobom: desať kvapiek citrónu prevarte s 1 dcl medu na hustotu kaše. Ňou si potrite nežiadúce ochlpené miesta a o chvíľu pocítite sťahovanie pokožky. Táto procedúra zamedzuje aj rastu chĺpkov.

Proti zápachu potu

Po kúpeli si vložte chumáčik vaty namočený v citrónovej šťave na minútu pod pazuchu.

Proti lupinám

Umyté vlasy opláchnite vo vlažnej vode. Potom jemne vtierajte citrónovú šťavu zo štyroch citrónov. Opláchnite studenou vodou.

K odmasteniu vlasov

Umyté vlasy prepláchnite litrom vody zmiešanej s 1/2 dcl citrónovej šťavy. Korunu krásy nesušte fénom! Časom vlasy prestanú byť mastné.

Tužidlo na vlasy

Domáce tužidlo s nevšednou vôňou získate tak, že zmiešate šťavu z polovice citróna s troma lyžicami piva. Vlasy navlhčíte roztokom a sušíte prirodzenou cestou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom