Po internete sa cez víkend šírili správy, že 34-ročný herec zomrel vo svojom byte na Manhattane.
Americký herec a spevák Macaulay Culkin sa sériou fotografií na Instagrame a sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyjadril k víkendovým falošným správam o jeho smrti. Spolu so spoluhráčmi z kapely The Pizza Underground zverejnil viacero vtipných fotografií, ktoré dokazujú, že je nažive. Na jednej z nich pózuje usmiaty Culkin so slnečnými okuliarmi a fľašou ovocného nápoja v ruke. „Sme na turné, hlupáci,“ napísali k obrázku. Na ďalšej jeden zo spoluhráčov pridržiava „bezvládneho“ Culkina, čím odkazujú na film Víkend u Bernieho (1989), v ktorom dvaja kolegovia predstierajú, že ich mŕtvy šéf je stále nažive.
Macaulay Culkin bol v rokoch 1990 až 1994 najlepšie plateným detským hercom na svete. Srdcia divákov a diváčok si získal v roku 1990 stvárnením Kevina McCallistera v kinohite Sám doma (1990), ktorý mu vyniesol nomináciu na Zlatý glóbus. Chlapčeka, ktorý trávi Vianoce bez rodiny, si zahral znovu o dva roky neskôr v pokračovaní filmu s názvom Sám doma 2: Stratený v New Yorku (1992). Medzitým sa predstavil aj po boku Dana Aykroyda a Jamie Lee Curtis vo filme Moja prvá láska (1991). V roku 1993 stvárnil psychicky labilného a žiarlivého Henryho Evansa vo filme Dobrý synček. O rok neskôr sa vrátil k postave opusteného syna, ktorý bojuje s hlúpymi zločincami, v snímke Sám doma a bohatý (1994).
V tom istom roku sa do slovenských kín dostalo aj rodinné fantasy Strážca kníh (1994), v ktorom si zahral Richa Taylera. Práve postavy v detských a rodinných komédiách ho udržali na vlne ako úspešného mainstreamového detského herca. S miliónovým kontom a rozvedenými rodičmi však mladík v štrnástich rokoch celému svetu oznámil, že odchádza do hereckého dôchodku. Ako 17-ročný sa 21. júna 1998 zosobášil s broadwayskou herečkou Rachel Miner, ktorá mala v tom čase tiež iba 17 rokov. Rozviedli sa 5. augusta 2000. V rokoch 2002 – 2010 randil s herečkou Milou Kunis. K herectvu sa ešte niekoľkokrát vrátil, no bez výraznejšieho úspechu.
Informácie pochádzajú z webstránok www.people.com, www.etonline.com, www.dailymail.co.uk a archívu agentúry SITA.