Romantickú komédiu Snúbenec alebo milenec?, v ktorej si hlavnú úlohu zahrala Vica Kerekes, uviedla na Slovensku medzinárodná delegácia z Prahy a Budapešti

Snubenec alebo milenec
Foto: Bontonfilm

Režisérka Nóra Lakos, kameraman Dániel Bálint, dve hlavné herecké hviezdy Vica Kerekes a László Mátray a generálny riaditeľ distribučnej spoločnosti BONTONFILM Martin Palán pricestovali do Bratislavy z Budapešti a Prahy, aby slovenským divákom predstavili svoj oceňovaný film Snúbenec alebo milenec? Snímka dnes prichádza do našich kín so slovensko-českým dabingom.

Multikino Cinema City Eurovea zažilo v utorok 27. júla atmosféru rakúsko-uhorskej monarchie. Počas tlačovej konferencie a slávnostnej premiéry snímky Snúbenec alebo milenec? sa z kinosál ozývala maďarčina, slovenčina aj čeština. Maďarská režisérka Nóra Lakos ocenila rozhodnutie spoločnosti BONTONFILM uviesť film do slovenských kín a zložila tiež kompliment populárnej herečke Vici Kerekesovej, ktorej bola úloha v komédii Snúbenec alebo milenec? údajne šitá na mieru: „Vicu som mala v hlave od začiatku, ale bolo veľmi ťažké nájsť k nej hereckého partnera, keďže je veľmi pekná. Dlho sme hľadali toho pravého, ktorý by bol zároveň elegantný, hravý a mužný.“ Nakoniec ho našli v maďarsko-rumunskom hercovi Lászlóovi Mátrayovi, ktorého v Maďarsku prirovnávajú k Ryanovi Goslingovi. Sympatický predstaviteľ hlavnej mužskej úlohy si však podľa vlastných slov na úlohu sexsymbolu musí ešte zvykať.

Laszlo a vica_premiera.jpg
Foto: Bontonfilm

Snúbenec alebo milenec? rozpráva príbeh tridsiatničky Dory (Vica Kerekes), ktorá zažila lásku ako z rozprávky, no potom prišiel tvrdý pád. Muž jej života (Miklós Bányai) ju náhle opustil a ako keby to nestačilo, zasnúbil sa s inou. No aj nenaplnená láska môže byť sladká, a tak si Dora otvorí cukráreň, v ktorej ponúka koláčiky pomenované po nešťastných ľúbostných pároch z filmovej histórie. Kate Winslet sa u nej predáva iba spolu s Leonardom DiCapriom, Alaina Delona si zase nekúpite bez Romy Schneiderovej. Romantické príbehy však účty nezaplatia a šarmantnej cukrárke čoskoro hrozí krach. Dora sa odmieta vzdať a vymyslí rafinovaný plán, ako získať späť svoju lásku a zároveň zachrániť podnikanie. Zoženie si falošného manžela, z prostorekého malého suseda urobí svojho adoptívneho syna a prihlási sa do súťaže o finančnú podporu pre rodinné firmy. Cesta za vysnívaným balíkom peňazí však nebude taká jednoduchá. Medzi súťažiacimi je totiž aj Dorin ex so svojou novou láskou. Roztáča sa kolotoč bláznivých situácii, pikantných stretov a vtipných trapasov. Dora sa čoraz viac zaplieta do svojich lží a postupom času si už ani sama nie je istá, či ju to viac ťahá k bývalému, alebo skôr k novému, i keď len fiktívnemu partnerovi – sympatickému zubárovi (László Mátray), z ktorého sa podlamujú kolená všetkým ženám naokolo. Bude mať jej príbeh napokon happy end?

Romantická komédia Snúbenec alebo milenec? už stihla zažiariť na festivaloch po celom svete, očariť divákov aj kritikov a „pozbierať“ množstvo cien. Snímka vyhrala v piatich kategóriách na Medzinárodnom filmovom festivale v Paríži (Paris IFF) 2021, kde získala aj ocenenie za najlepšiu réžiu. Z medzinárodného ženského filmového festivalu Cinema e Donne 2020 vo Florencii si odniesla cenu Gilda. Okrem toho ju ako najlepší hraný film ocenili na festivale Love Story 2021 v Londýne. Pozornosť vzbudila aj na udeľovaní Maďarských filmových cien, kde bola nominovaná na ocenenie za najlepší ženský herecký výkon, za réžiu, hudbu, kostýmy a vizuál. Vica Kerekes zase dostala za úlohu Dory cenu pre najlepšiu komediálnu herečku na festivale GELOS Comedy Film Festival v Moskve.

Slovenskí diváci sa o kvalitách filmu Snúbenec alebo milenec? budú môcť presvedčiť na vlastné oči už dnes v kinách.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom