Romanca Na krídlach lásky od Mary Baloghovej

Na kridlach lasky.jpg
Foto: Bux.sk

Mary Baloghová píše série, v ktorých svet jej postáv môže väčšmi ožívať a ona sa zase môže pohrať s viacerými hlavnými postavami. Majstrovsky vykreslené postavy sú jej silnou stránkou. A je naozaj výbornou rozprávačkou, ktorá dokáže vystavať strhujúci príbeh.
Dokazuje to aj v novej historickej romanci Na krídlach lásky.

Lady Jessica Archerová stratila záujem o vzrušujúci život londýnskej smotánky, keď jej sesternicu a najlepšiu priateľku Abigail Westcottovú vyššie kruhy odmietli, lebo vysvitlo, že jej rodičia neboli zosobášení. Ale Jessica bola vždy praktická, a preto sa vo svojich dvadsiatich piatich rokoch rozhodne, že sa vydá, aj keď bez lásky. Vie, že je dobrá partia, koniec koncov je sestra vojvodu Netherbyho.

Jessice dvorí veľa džentlmenov, ktorí spĺňajú jej vysoké nároky, na plesoch ju vždy obklopuje verná družina. A tak keď sa stretne s tajomným Gabrielom Thornom, ktorý sa vrátil z Nového sveta, aby sa ujal rovnako tajomného dedičstva, zdá sa jej neprijateľný, lebo hneď pri prvom stretnutí sa jej opovážil oznámiť, že sa s ňou plánuje oženiť.

Keď však Jessica pochopí, kto je Gabriel v skutočnosti a čo je ochotný urobiť, aby ochránil ľudí, ktorí od neho závisia, zapáči sa jej jeho úsilie – a zapáči sa jej aj on ako muž. Splní sa jej dievčenský sen vydať sa z lásky?

Ako to už býva v takýchto príbehoch, Jessica a Gabriel sa po počiatočných problémoch viac spoznajú, zblížia…ona zistí, že je obetavý, ústretový a ochotný pre svojich ľudí urobiť maximum. Takže sen vydať sa z lásky nie je zrazu taký nereálny a uvidíme, či Jessica napokon poletí na krídlach lásky.

Skvelá Mary Baloghová nám predstavila ďalšiu zo svojich nezabudnuteľných ženských postáv – hrdú a nezávislú Jessicu Archerovú. Je to už siedmy diel očarujúcej série Westcottovci. Nechýba mu neha, vášeň, štipka humoru a úžasné postavy.

Mary balogh.jpg
Mary Balogh. Foto: Bux.sk

Začítajte sa do novinky Na krídlach lásky:

LADY JESSICA ARCHEROVÁ cestovala sama krížom cez Anglicko do Londýna. Ale slovo sama je relatívne. Keby sa narodila ako muž, mohla by odísť z Rose Cottage v Gloucestershire ráno na koni alebo sediac na kozlíku športového dvojkolesového koča s opratami v rukách a nikto by ani okom nemihol. Ale keď má človek smolu a narodí sa ako žena, vždy sa nájde dosť ľudí, ktorí tak mihajú očami, až je z toho búrka.
Sedela v koči svojho brata vojvodu Netherbyho, na oboch dverách sa vynímal vojvodcovský erb, a sedela tam s ňou jej komorná Ruth. Na kozlíku vedľa statného kočiša trónil svalnatý lokaj, obaja muži vo vojvodcovskej livreji, a tá veru nebola fádna. Klala oči asi ako poľnica trhala uši.
A za ňou sa rútili ďalšie dva koče. V prvom sa viezol pán Goddard, vojvodov osobný tajomník, poverený plnou mocou vždy, keď konal v mene jeho milosti ako teraz. Kočiš a lokaj na kozlíku neboli o nič menej pôsobiví ako tí prví dvaja.
Do tretieho koča naložili všetku batožinu, hoci ju mohli poľahky natlačiť do prvých dvoch kočov — ale prečo by ju natlačili, keď vo vojvodovom prístrešku na koče zaberal miesto ďalší koč? Na kozlíku tohto posledného koča sedel len kočiš, bývalý boxer vyzeral tak nebezpečne — kedysi mal zlomený nos a chýbalo mu zopár zubov —, že zrejme pre jeho výzor nijaký lokaj netúžil sedieť vedľa neho.
A potom tam bola aj pojazdná eskorta, takisto vo vojvodcovskej livreji, všetko statní chlapi na mohutných koňoch, možno aj oni mohli byť v nedávnej minulosti profesionálni zápasníci. Bolo ich osem, dvaja na každý koč a dvaja navyše.
Každý zbojník, ktorý by videl túto pestrofarebnú jazdeckú kolónu uháňať na východ po kráľovskej ceste, by buď zomrel od smiechu, alebo by sa smrteľne vydesil a presunul by sa natrvalo do inej časti krajiny. Títo jazdci sa veru neskrývali ani nešli po špičkách po nebezpečných úsekoch.
Takto to bolo, keď dáma cestovala sama.
Takto k tomu prišlo.
Abigail Benningtonová, rodená Westcottová, Jessicina sesternica a najlepšia priateľka, priviedla koncom februára na svet syna Setha, svoje prvé dieťa. Narodilo sa necelé dva roky po tom, čo sa vydala za podplukovníka Gilberta Benningtona. Rodinu Westcottovcov o mesiac pozvali na krstiny do gloucestershirskej dedinky, na jej kraji žili Abby a Gil vo svojej Rose Cottage. Našťastie nebola to len chalúpka, ako by sa dalo čakať podľa názvu, v skutočnosti išlo o panské sídlo. No keď tam zavítali Westcottovci v hojnom počte, bolo tam na prasknutie, ako sa vyjadril strýko Thomas, lord Molenor. A to bolo dobre, ako povedala teta Viola, Abbina mama, markíza Dorchesterová, hoci ľutovala, že neprišli jej druhé dve deti Camille a Harry, tie sa rozhodli, že Abby navštívia neskôr, keď sa trochu oteplí.
Početné deti Camille a Joela by samy osebe zaplnili stan, ktorý by zaberal celý trávnik.
Jessica tam išla s matkou, vojvodkyňou vdovou Netherbyovou — rodenou Westcottovou — a s bratom a so švagrinou, s Averym a Annou, vojvodom a vojvodkyňou, a s ich štyrmi deťmi. Bol to radostný týždeň, Jessicu mrzelo len to, že nemala príležitosť byť s Abby sama. Nevidela svoju najlepšiu priateľku celú večnosť, hoci aspoň raz do týždňa si písali dlhé listy. Aj Abby z toho bola sklamaná, no Gil navrhol, aby Jessica zostala aj pár týždňov po tom, čo odídu ostatní.
Jednoduché, nie? Jessica ticho oslovila kohosi neviditeľného, kto sedel v koči oproti nej.
Nie!

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom