Rok Draka bude priať odvážnym a najlepšie sa bude dariť tohtoročným šesťdesiatnikom

Rok Draka bude priať odvážnym a najlepšie sa bude dariť tohtoročným šesťdesiatnikom
Rok Draka bude priať odvážnym a najlepšie sa bude dariť tohtoročným šesťdesiatnikom Foto: ilustračné, GettyImages

Nový lunárny rok, alebo aj čínsky nový rok, sa pomaly blíži. Jeho začiatok nás čaká už za mesiac a vládnuť mu bude Drak a element dreva. Čo to pre nás znamená?

Lunárny kalendár funguje úplne inak ako ten klasický západný, podľa ktorého sa naša spoločnosť riadi. V tomto roku začína lunárny nový rok 10. februára a potrvá až do 28. januára 2025. Tomuto roku bude vládnuť znamenie Draka v spojení s prvkom dreva až do okamihu, kým nadvláda v januári 2025 prejde k znameniu Hada.

Mýtický Drak

Drak je jediným mýtickým zvieraťom medzi dvanástkou znamení lunárneho zverokruhu – a je teda považovaný za zviera najsilnejší. Preto je aj rok Draka vnímaný ako veľmi výnimočný. Toto magické stvorenie z legiend je symbolom cti, dôstojnosti a autority, hoci sa jeho vnímanie po svete v krajinách, ktoré sa lunárnymi cyklami riadia, mierne líšia.

Drak je najšťastnejším a najpriaznivejším zo všetkých dvanástich znamení a jeho rok nám do života prináša neočakávané príležitosti a možnosti. Budeme ťažiť z jeho inteligencie, vodcovských zručností a tiež schopnosti plniť si vlastné sny s kreativitou, vášňou, odvahou a sebavedomím. Celková energia tohto roku povedie ľudí k veľkej súťaživosti, budeme pociťovať túžbu získať si rešpekt a niečo dosiahnuť.

Element dreva a oslávenci

Dračia energia vedúca k premene a rastu sa v tomto roku spojí s opatrovateľskou energiou dreva, nebeského prvku, ktorý tiež prispieva k výslednému mixu. Drevo symbolizuje aj posilnenie a rast. Pre nás to znamená veľké množstvo príležitostí na posun a vylepšenie. Drevo sľubuje, že nás čaká rok hojnosti, až nadbytku.

2024 tak bude rokom ideálnym pre nové začiatky, sľubuje naservírovať čistý štít, s ktorým sa môžete vydať v ústrety novým dobrodružstvám. Navyše bude ideálnym obdobím pre dlhodobý úspech – čo v roku dreveného Draka začnete, to vám najskôr ponesie plody aj po jeho skončení.

Najsilnejšia bude túžba po rozvoji a posune smerom vpred u tých, ktorí sa narodili v roku 1964, a oslávia teda tento rok šesťdesiate narodeniny. Títo jedinci sa totiž narodili v poslednom roku dreveného Draha, a tak na nich bude pôsobiť energia tohto lunárneho cyklu vôbec najintenzívnejšie.

Zaktivizujte sa

Ako sa bude 10. február viac a viac blížiť, ľudia pocítia pomerne dramatickú zmenu v tempe svojho života. Predchádzajúci rok Zajaca sa totiž viezol na vlne pokoja a relaxácie, meditácie a introspekcie. Drak má úplne odlišný náboj a energia sa presunie smerom ku kompetencii, zdatnosti a spôsobilosti. Dynamická živelnosť väčšinu ľudí nakopne k netušeným výkonom. To je navyše ešte posilnené spriaznenosťou Draka s energiou jang, aktívnym princípom vesmíru.

Táto neodbytnosť jangového dreva v spätí so silou Draka bude priať všetkým, ktorí sa túžia presadiť, najmä v práci, ale aj v spoločnosti alebo v novej úlohe, ktorej pokojne môže byť aj úloha rodičovská. Premeníme sa na vizionárov, ktorí sa neboja riskovať a problémy riešia na počkanie, budeme improvizovať a vsádzať na to, že veci dobre dopadnú – čo sa v roku 2024 aj vo väčšine prípadov stane.

Slovom tohto roku je inovácia a podnikavosť. Priať bude živnostníkom púšťajúcim sa do nového dobrodružstva aj start-upom všetkého druhu. Tiež bude rokom umelej inteligencie, kryptomien, najrôznejšie nové technológie a programovanie.

Šťastné Opice a Krysy

A komu bude najviac priať v roku Draka šťastie? Tým, čo sa narodili v roku Opice (1968, 1980, 1992, 2004, 2016) a Krysy (1972, 1984, 1996, 2008, 2020). Rovnako tak sa bude dobre dariť jedincom narodeným v roku Kohúta (1969, 1981, 1993, 2005, 2017), Hada (1965, 1977, 1989, 200, 2013), Draka (1964, 20, 197) (1971, 1983, 1995, 2007, 2019). Ťažkosti naopak čakajú na ľudí zrodených v roku Psa (1970, 1982, 1994, 2006, 2018), ktorý sa svojou energiou s Drakom pomerne bije.

Ako šťastiu pomôcť? Obklopte sa živými, jasnými farbami v odtieňoch červenej, oranžovej a fialovej, čo sú farby posilnené dračou energiou.

Zdroj: www.prozeny.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom