Rodinný film Poly prináša na plátna kín dobrodružnú záchranu cirkusového poníka

Poly02.png
Foto: Continental film

Do slovenských kín vstúpila očarujúca francúzska rodinná snímka Poly. Malých i veľkých divákov a diváčky zavedie na malebný juh Francúzska, kde spoločne s hlavnou hrdinkou prežijú dobrodružstvo, na aké sa nezabúda.

Desaťročná Cécile sa spolu s matkou Louise presťahuje z Paríža na francúzsky vidiek. Začleniť sa medzi ostatné deti nie je jednoduché, Cécile však začne robiť starosti aj čosi ďalšie. Zistí, že v cirkuse, ktorý sa usadil neďaleko, týrajú poníka menom Poly. Rozhodne sa zviera zachrániť a naplánuje útek. S obávaným principálom v pätách sa Cécile a Poly vydávajú na útek plný zvratov, na cestu dospievania, ktorá ukáže silu skutočného priateľstva.

Režisér Nicolas Vanier, ktorý má na svedomí úspešné rodinné snímky Bella a Sebastián či Rozprestri krídla, objavil pre svet filmu už niekoľko výrazných detských talentov. Herečka Elisa de Lambert, ktorá stvárňuje Cécile v jeho najnovšom filme, už mala niekoľko skúseností s nakrúcaním. Aj to jej pomohlo náročnú úlohu získať a zvládnuť. Režisér o jej výbere hovorí: „Dostali sme prihlášky a video nahrávky 2500 dievčat a stretli sme sa s 250 z nich. Následne sa spôsob výberu vykonáva postupne. A Elisa sa presadila, pretože mala na jednej strane skutočný herecký talent, no zároveň, aj keď na to často nemyslíme, schopnosť zniesť podmienky ťažkého natáčania. Je potrebné, aby boli títo mladí herci do istej miery odolní.“

Už som sa naučila byť trpezlivá, čo v živote nutne nie som. A tiež hrať emócie, ktoré som nepoznala, zájsť za hranice toho, čo som už zahrať vedela,“ zhŕňa svoje skúsenosti z nakrúcania Elisa. Spoluprácu s uznávaným režisérom si pochvaľuje: „Tvrdo sme spolu pracovali na scénach, aj keď rád objavuje a mení veci počas natáčania. Na jednej strane je vážny a náročný, ale necháva priestor aj neočakávanému.“

Spoločne s Elisou de Lambert sa na plátne objavia aj francúzske herecké hviezdy François Cluzet, Patrick TimsitJulie Gayet. Film Poly, ktorý zaručene zabaví i dojme celú rodinu, prináša do slovenských kín spoločnosť Continental film.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom