Robert Fico na Devíne: Potrebujeme vybudovať hrádzu normálnosti

Screenshot_20240706 125759_youtube.jpg
Ilustračný obrázok: YT SMER - SD

Včera (05.07.2024) sa uskutočnil oficiálny program pri príležitosti 1161. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na územie dnešného Slovenska pod názvom Posolstvo Cyrila a Metoda.

Oslavy zorganizoval Úrad vlády Slovenskej republiky. Bolo to dôstojné podujatie, ktorým zdôraznil historický význam tejto udalosti pre náš národ.

Podujatia sa zúčastnil aj predseda vlády Robert Fico, ktorý sa zotavuje zo zranení po atentáte v Handlovej. Na Devíne vystúpil s príhovorom.

„Vážený pán prezident. Vzácni hostia. Drahé Slovenky a drahí Slováci.

Nedalo mi, aby som aspoň na chvíľku neprišiel sem hore na Devín na oslavy významného štátneho sviatku. Dovoľte mi, aby som zablahoželal celému Slovensku k štátnemu sviatku, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie a ktorý je najviac zapísaný v súvislosti s našou históriou.

5. júla minulý rok sme boli v Nových Zámkoch a sľúbili sme, že celoštátne oslavy svätého Cyrila a Metoda vrátime tam, kam patria – sem na Devín. Preto som veľmi rád, že sme tu na mieste, kde sa pod nami stretáva rieka Morava s Dunajom, kde si symbolicky podávajú ruky a kde ako brat a sestra pokračujú spolu ďalej na východ.

Na východ – odkadiaľ došlo na naše územie v minulosti veľa múdrosti. Ale došla aj sloboda.

Drahé Slovenky, drahí Slováci. Sviatok svätého Cyrila a Metoda má podstatne širší rozmer ako iba rozmer náboženský. Je to sviatok celého slovenského národa. Je to sviatok celého Slovenska. Ale je to aj určite sviatok celého slovanstva.“

Celý príhovor Roberta Fica si môžete vypočuť na YT SMER-SD:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom