Regenerujte svoj vzťah vzájomnými masážami! Posilňujú vzťah aj imunitu

Regenerujte svoj vzťah vzájomnými masážami! Posilňujú vzťah aj imunitu
Regenerujte svoj vzťah vzájomnými masážami! Posilňujú vzťah aj imunitu Foto: ilustračné, GettyImages

Budovanie partnerskej intimity je dôležité. Všetko sa totiž netočí iba okolo samotného sexu! Práve naopak. Nesexuálne dotyky prehlbujú puto medzi milencami a umožňujú im súznieť. Preto svoj vzťah regenerujte vzájomnými masážami.

Jedným z naozaj skvelých spôsobov, ako začleniť do svojho partnerstva relaxáciu a spoločne strávené chvíle, je masáž. Do vášho vzťahu totiž prinesie niekoľko skvelých vecí, ktoré sa vám zaručene budú páčiť. Čo z tohto zoznamu považujete za najväčší benefit?

Úľava od stresu

Nemusíte mať profesionálny masérsky kurz. Z jednej ankety, ktorá sa zaoberala partnerskými rituálmi, vzišlo, že aspoň nejaká masáž je lepšia ako žiadna. Stres a napätie sa držia vo svaloch, preto pokiaľ si na seba urobíte čas a premasírujete ich, navzájom si uľavíte. Po relaxačnej masáži sa dočkáte väčšieho rozsahu pohybu a vďaka nej sa možno lepšie prepnete z pracovného módu na ten domáci.

Väčšia intimita

Dotýkať sa niekoho, kto je nahý, býva veľmi intímne. Masáž zbavuje bariér a umožňuje oddávať sa okamihu, teda neriešiť denné starosti. Je to vlastne taká forma meditácie, počas ktorej sa vylučujú endorfíny, hormóny šťastia, ktoré spôsobujú dobrú náladu a tlmia bolesť. A kto hovorí, že všetku prácu musí zastať len ruky? Masírovať sa dá aj bradavkami, s pomocou vlasov aj nôh. Ako kreatívne!

Zdravotné výhody

Milostné masáže predstavujú spôsob liečenia. Uvoľňujú svalstvo, podporujú pružnosť kĺbov, zlepšujú držanie tela, odstraňujú z tkanív toxíny a posilňujú imunitný systém. Chcete, aby boli dokonalé? Získať z nich maximum môžete vďaka online kurzom. Zlepšíte svoj štýl a techniku. Nie je to však nutné, vystačíte si s tým, čo máte.
Masáže sa dajú spojiť s aromaterapiou. Stačí, keď esenciálny olej zmiešate s nejakým olejom nosným, napríklad olivovým, kokosovým alebo mandľovým. Na podporu účinku masáží sa skvele hodí borovica, mäta, smrek alebo rozmarín. Energiu zase rozprúdi korenie, tymián, limetka, citrón či červený pomaranč.
V prípade vytvorenia sexy atmosféry použite jazmín, levanduľu, santalové drevo a ružu. Tá spoločne s bergamotom a muškátom prehlbuje puto medzi partnermi. Na tele vyhľadávajte mäsité oblasti a na ne aplikujte silný tlak palcami. Opisujte nimi malé krúžky a odtláčajte pokožku od seba. Sústreďte sa aj na chrbát, šiju a ramená, hlavné sídla stresu a úzkosti.

Zdroj: zenysro.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom