Recenzia: Nový klip od KING SHAOLIN vás vyzve, aby ste nestrácali nádej

King Shaolin
Foto: archív KING SHAOLIN

Slovenská new-age popová kapela King Shaolin predstavila videoklip k singlu NOBODY SAID z ich aktuálneho albumu Play Against The Rules, ktorý vyšiel v marci 2017. Touto novinkou chce kapela vyjadriť svojim poslucháčom odkaz, aby sa nevzdávali a nestrácali nádej. Či sa im to podarilo, posúďte sami.

„Každé zakopnutie nás robí silnejšími. Verím, že význam textu a posolstvo tohto songu ľudom pripomenie, aby nestrácali nádej. Za každým úsilím a vytrvalosťou s dávkou otvorenosti je nielen drina, ale aj zadosťučinenie,“ upresňuje hlavnú myšlienku najnovšieho singlu NOBODY SAID spevák a skladateľ Dominik Štofko.

Videoklip kapela zrealizovala s režisérom Lacom Rychtárikom a natáčalo sa v priestoroch košického štúdia Woont. V klipe sa okrem kapely objavila aj mladá slovenská modelka Barbora Bobošová.

„Pri tvorbe klipu sme sa cítili veľmi uvoľnene, zažili sme pri natáčaní intenzívny nával nápadov, eufórie, vyčerpania i harmónie. Verím, že divák vyvníma náš kreatívny vklad a utvorí si vlastný obraz o našom diele.’’ (Michal Neffe, gitarista a manažér kapely)

Kapela King Shaolin debutovala albumom Road To The Machiavelli Valley (2012), z ktorého pochádzajú piesne Japan, My Road či Never Knows. Začiatkom roka 2014 začali pôsobiť aj ako sprievodná kapela Celeste Buckingham. V roku 2015 získali na Medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszówe druhé miesto a Dominik Štofko si vďaka skladbe Friend odniesol ocenenie za najlepšiu kompozíciu. V skupine pôsobia aj Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Neffe (gitara) a Michal Uličný (bicie nástroje). Vlani vydali EP Burn Inside a minulý rok v marci spomínanú štúdiovku Play Against The Rules.

K päťročnici chystajú slovenské klubové turné, ktoré sa bude konať na jar 2018.

Informácie pochádzajú od PR manažéra Marca Maseratiho a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom