Ako správne používať lícenku? Naučíme vás to!

Beauty, pokožka, pleť, mejkap, pery, tvár, kráska
Ako správne používať lícenku? Naučíme vás to! Thinkstock

Viete, kde a prečo použiť farbu na líca, aby bol výsledok efektný, žiarivý a prirodzený? Prečítajte si postup pre krásne líčka.

Výrazné oči, zvodné pery, takto vydarený mejkap si pýta už len bodku za všetkým. Dokonalé líca. Spôsoby, akým nanášame farby sa niekedy odlišujú podľa typu tváre, no podstatný postup zostáva.

Bronzer

Tento zázrak sa používa skôr na korekciu čŕt tváre, no aj samotná lícenka sa vyskytuje v zlatistých odtieňoch. Bronzer dáva pleti krásny opálený a vytónovaný vzhľad.

Nanáša sa štandardne do oblasti pod lícnou kosťou. Jednoduchou pomôckou je grimasa napodobňujúca rybu, ktorá vám pomôže zdôrazniť, kde sa kosť na tvári nachádza. Pod jej líniou jemne aplikujte štetcom bronzový púder od ucha, smerom k pere.

Lícenka

Lícenka tento efekt dotvára. Po zvýraznení čŕt lícnych kostí, nanesieme nad bronzový púder lícnu farbu tak, aby sa pekne do seba zlievali, nie však úplne prekrývali. Mohli by ste tak docieliť zbytočne výrazný alebo špinavý efekt. Lícnu farbu voľte marhuľovú pre jemnosť, alebo ružovú pre prirodzenosť.

Rozjasňovač

Rozjasňovací púder alebo tyčinku aplikujte nad líniu lícenky. Je to rovnaký tip produktu, akým rozjasňujete oblasť pod obočím a T-zóny. Takto ešte viac zvýrazníte líniu líc a zároveň docielite sviežosť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom