Prírodné vychytávky na kurie oká, ktoré vás nesklamú

Kurie oko

Nie je snáď na svete človeka, ktorému by sa neobjavilo na nohe kurie oko.

Kurie oko
https://www.gettyimages.com

Preto je dobré poznať niektoré prírodné vychytávky, ktoré vás tohto nepríjemného prejavu zbavia rýchlo a účinne.

V prvom rade prevencia

Kurie oko vzniká predovšetkým v dôsledku nosenia nevhodnej obuvi, snažíme sa nosiť obuv dostatočne širokú a často ju meniť. Ženy by sa mali vyvarovať každodenného nosenia topánok na vysokom podpätku.

Pomôžu gélové vložky

Pokiaľ už musíte byť celý pracovný deň uväznení v nepohodlnej obuvi, skúste si dať do topánok gélové vložky a aspoň večer alebo cez víkend obuť športové topánky a ísť si zabehať, alebo si naboso zacvičiť jogu . Tiež samotné chodenie naboso má skvelé účinky, a nielen na nohy.

Nohy môžeme každý deň pri kúpeli brúsiť pomocou pemzy . Alebo si môžeme vyrobiť čisto prírodný peeling na nohy , a to tak, že zmiešame cukor kryštál s olivovým olejom, a touto zmesou masírujeme chodidlá aspoň raz týždenne.

Liečba kurieho oka

Keď už kurie oko vznikne, pomôže nám zase príroda:

Cibuľa a ocot

Protizápalové zložky obsiahnuté v cibuli sú účinné samy o sebe, ale keď na plátky nakrájanú cibuľu naložíme na noc do octu, tak jej pôsobenie ešte zosilníme. Potom jeden plátok cibule priložíme na kurie oko, prelepíme a necháme pôsobiť najlepšie cez noc. Ráno by malo ísť kurie oko celkom dobre odlúpnuť.

Citrón a cesnak

Ďalším účinným prostriedkom je zmes citrónu s cesnakom: citrónovú šťavu vytlačenú z jedného citróna zmiešame s roztlačeným strúčikom cesnaku, potrieme kurie oko a prelepíme. Opakujeme aj niekoľkokrát, kým sa kurie oko neodloupne.

Tee Tree Oil

Kurie oko môžeme niekoľko dní potierať olejom Tea tree, kým nezmäkne a nejde dobre odstrániť.

Jazmínový kvet

Jazmínový kvet (zakúpený v biokvalite v certifikovanej lekárni či obchode s orientálnou či alternatívnou medicínou) jemne pomelieme a priložíme na kurie oko. Prelepíme a necháme pôsobiť 1-3 dni. Podľa potreby môžeme až 5x opakovať, kým kurie oko nepôjde ľahko odstrániť.

Kyselina salicylová

V lekárni môžeme tiež zakúpiť špeciálne náplasti na kurie oká, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú, ktorá zmäkčí kurie oko tak, že ide potom ľahko odstrániť. Náplasti používame podľa návodu na obale.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom