Pripravte si domáci liek - kloktadlo z červenej repy na bolesť v hrdle

červená repa

Sychravé počasie, ktoré panuje, ide bohužiaľ ruka v ruke s nachladnutím a bolesťami v krku. Akonáhle krk bolí natoľko, že nemôžeme ani prehĺtať, nedokážeme sa sústrediť na nič iné.

Kloktadlo z červenej repy
https://www.gettyimages.com/

Za to, aby táto nepríjemná bolesť odznela čo najskôr, by sme boli schopní dať takmer všetko a práve preto pre vás máme jednoduchý tip, vďaka ktorému bude bolesť razom preč. Hoci mnoho ľudí nemá červenú čapu príliš v obľube, jej účinky sú takmer čarovné a predovšetkým v boji proti bolesti v krku je nenahraditeľná.

Červená repa napomáha k správnemu prekrveniu sliznice, zmäkčuje ju a tým pomáha k potlačeniu zápalu a na urýchlenie celého procesu choroby.

Pripravte si teda domáci liek – kloktadlo z červenej repy.

Ako na to:

  • Zahrejte 200 ml čerstvej šťavy z červenej repy na teplotu 35-40 ° C, pridajte jednu lyžičku jablčného octu a kloktajte 5-6x denne.
  • Ak vás trápi hnisavá angína, zmiešajte 100 ml šťavy z červenej repy s 1 polievkovou lyžicou šťavy z cibule a s 1 lyžičkou šťavy z cesnaku. Následne pridajte 100 ml teplej vody a tento liek kloktajte každé tri hodiny.
  • Nápoj z červenej repy môžete kloktať aj preventívne na posilnenie imunity a k zvýšeniu hladiny hemoglobínu. Zmiešajte šťavu z červenej repy, jablká, mrkvy a môžete pridať aj citrónovú šťavu a med.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom