Prežite zimné radovánky v novom dizajnovom hoteli pri Kronplatzi

Vnu torny baze n.jpg
Foto: Bonfanti

Južné Tirolsko, známe predovšetkým svojimi majestátnymi Dolomitmi, je skutočným rajom pre lyžiarov. V samom srdci tejto krásy, v malej dedinke Chienes, sa nachádza nový Bonfanti Design Hotel, ktorý vás očarí elegantným dizajnom a prvotriednou kuchyňou. Vlastní ho milánska rodina Bonfanti, ktorá si túto časť Dolomitov jednoducho zamilovala.

Luxus a komfort v jednom

Moderný taliansky dizajn tohto zaujímavého hotelového produktu je neprehliadnuteľný. Skúsení odborníci z Milána definujú dizajn hotela Bonfanti ako „soft design“, teda moderný, komfortný a minimalistický. Vo svojich návrhoch preferujú prírodné materiály ako drevo a kov. Jednoducho povedané, v interiéri hotela cítiť taliansky šarm a eleganciu.

Hotelové izby boli navrhnuté tak, aby hosť nemal pocit stiesnenosti a preto rozloha izieb s výmerou od 22 do 80 metrov štvorcových zabezpečí dovolenkárom dostatočný komfort. Nové exkluzívne izby „Design Room Lux” a „King Royal Design Suite” s nádherným výhľadom na les uspokoja aj toho najnáročnejšieho hosťa. Architekti kládli veľký dôraz na izoláciu hluku a dizajnéri zase na všetko, čo súvisí s vysokým spánkovým komfortom.

Nezabudnuteľné kulinárske zážitky

V tomto hoteli sa prelína lahodná talianska kuchyňa s tradičnými tirolskými špecialitami. O nezabudnuteľné delikatesy sa stará famózny šéfkuchár z Apúlie Maurizio Lauriola. Priestranná a moderná hotelová reštaurácia s veľkolepou terasou a presklenou stenou, tzv. „show cooking“, umožní hosťovi naživo sledovať kulinárske umenie skvelých kuchárov. Stravovanie je formou polpenzie s popoludňajším snack barom, avšak obedovať je možné aj formou a lá carte.

Lyžiari si prídu na svoje

Bonfanti Design Hotel sa nachádza v bezprostrednej blízkosti vychýrenej lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski s 12 strediskami a 1 200 km zjazdoviek. Pre svojich hostí hotel ponúka luxusný mercedes shuttle bus, ktorým ich pohodlne prepraví priamo do lyžiarskeho raja.

V hoteli sa taktiež nachádza lyžiarska miestnosť, ktorú ocenia hlavne milovníci tohto športu. V nej si totižto môžu po výdatnej lyžovačke nechať vyhriať svoje lyžiarky, aby do nich nasledujúci deň mohli vkĺznuť ako do teplých papúč.

Na skok od Kronplatzu

Medzi najpopulárnejšie európske lyžiarske strediská patrí Kronplatz situovaný na okraji Dolomitov v nadmorskej výške 2 275 m.n.m. Ponúka až 116 km zjazdových tratí (8 čiernych, 15 červených a 39 modrých), snowpark, nočné lyžovanie na dĺžke 1 km a 300 km bežeckých tratí.

Dolomity ponúkajú svahy v rôznych stupňoch náročnosti. Napríklad v dedinke St. Vigil sa nachádza zjazdovka určená na večerné lyžovanie, ktorá je dostatočne široká a vhodná aj pre začiatočníkov. Na svoje si však prídu aj skúsení lyžiari na tzv. „Black Five“, čiže piatich čiernych zjazdovkách na Kronplatzi, ktoré si už vyžadujú určitú zručnosť na svahu. Za zmienku určite stojí aj legendárny okruh Sellaronda. Na túto 40 kilometrov dlhú zjazdovku sa viete pohodlne dostať z už spomínanej dediny St. Vigil sa kabínkovou lanovkou „Piculin“.

Zo svahu rovno do wellness

Po výdatnej lyžovačke si hostia môžu dokonale oddýchnuť v saunovom svete s tromi novými oddeleniami. Medzi saunové novinky hotela patrí bio sauna, senné, infračervené a parné sauny. Vo wellness zóne je k dispozícii aj vírivka a tiež celoročne vyhrievaný vonkajší bazén. Po horúcej saune je možné sa schladiť v absolútnej vychytávke wellness časti – snežnej miestnosti. V ponuke je samozrejme aj vnútorný plavecký bazén.

O hotelových hostí sa stará riaditeľ Ján Vlasák – Slovák, ktorému učarovalo Taliansko aj hotelierstvo. V súčasnej  pandemickej dobe aj on bojuje o každého klienta a verí, že dodržiavaním pravidiel, ktoré sú v krajine optimálne nastavené sa oblasť gastra a hotelierstva opäť vráti do starých dobrých koľají.

Balíčky

Early Booking -15% (09.01–19.02.22)

Podmienkou je rezervácia pobytu min. 2 týždne pred príchodom

Služby: prenocovanie v exkluzívnej dizajnovej izbe, vrátane ¾ penzie (raňajky, popoludňajší bufet, večera – 4 chodové menu), shuttle odvoz na Kronplatz, vstup do wellness zahŕňajúci bazény a sauny, bezplatné Wi-Fi, priestranné parkovisko.

Cena: od 98 eur os./noc, min. 3 prenocovania

Lyžovačka na Kronplatzi (09.01– 02.04.22)

Služby: prenocovanie v exkluzívnej dizajnovej izbe vrátane ¾ penzie (raňajky, popoludňajší bufet, večera – 4 chodové menu), shuttle odvoz na Kronplatz, vstup do wellness zahŕňajúci bazény a sauny, bezplatné Wi-Fi, priestranné parkovisko.

Cena: od 120 eur os./noc pri týždňovom pobyte

Dôležité upozornenie!!!

Podmienkou ubytovania v Bonfanti Design Hotel je vlastniť tzv. Super Green Pas, čo v praxi  znamená Covid režim O+P (očkovaní/prekonaní)!!!

Pre viac informácii:

Bonfanti Design Hotel

Pustertalerstr. 12

39030 St. Sigmund/Kiens
Tel.: +39 0474 569 563
Email: info@bonfanti-hotel.com
www.bonfanti-hotel.com
www.facebook.com/Bonfanti.Design.Hotel

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom