Ako prežiť ten najúžasnejší orgazmus - sama?

Nohy, sexi žena, vášeň
Ako prežiť ten najúžasnejší orgazmus - sama? www.thinkstockphotos.com

Nie každá z nás má to šťastie zažiť povestné vyvrcholenie. Prezradíme vám niekoľko trikov, ako sa to dá.

Orgazmus môže byť niekedy pre nás ženy naozajstnou výzvou. Mnohokrát postačí len, že sa zamyslíme nad povinnosťami a je to preč. Veď o tom svedčí aj fakt, že asi každá desiata žena ešte nikdy vo svojom živote orgazmus nezažila. Napriek skutočnosti, že každá sme iná, existuje niekoľko univerzálnych trikov, ktoré môžu pomôcť k dosiahnutiu vyvrcholenia.

Čo je to orgazmus?

Keď chcete vedieť, čo vás vzrušuje a pomôže vám odviazať sa v posteli s mužom, musíte najskôr dobre poznať samu seba. Mnohé z nás dokonca ani nevedia, či vôbec niekedy zažili orgazmus. Aký je to pocit?

Svaly pošvy, panvového dna a maternice sa niekoľkokrát rytmicky stiahnu, najskôr rýchlo, potom pomalšie. Zároveň s týmto pocitom sa šíri príjemné chvenie – vyplavuje sa hormón šťastia dopamín.

Dôvodom, prečo mnohé z nás nemôžu dosiahnuť tento slastný pocit, je pravdepodobne fakt, že z 30 percent sa na prežití orgazmu podieľa mozog. Vyvrcholenie je teda záležitosťou našej hlavy. Keď sa zaoberáte inými vecami, než aby ste preciťovali dotyky a intímnu chvíľu, nemáte žiadnu šancu orgazmus dosiahnuť. Najdôležitejšie pravidlo preto znie: vypnite svoj rozum.

Ako sa teda sústrediť na svoje pocity? Skúste si to najskôr nacvičiť doma a sama. Treba si naplánovať chvíle len pre seba. To znamená žiadne stretnutia, žiadny mobil, žiadne ponáhľanie sa niekam.

Ako dosiahnuť vyvrcholenie?

Môžete si napustiť vaňu, zhasnúť svetlá, či pustiť hudbu. Dostaňte sa do nálady najskôr tak, že si budete jemne hladkať citlivé vnútorné strany stehien. Potom prstami putujte k intímnym miestam a vagíne. Navlhčite si končeky prstov slinami alebo lubrikačným gélom. Bude to pre vás príjemnejšie. Pozornosť venujete najmä svojmu klitorisu. Nájdete ho nad vyústením močovej trubice medzi pyskmi ohanbia. Masírujte ho jedným či niekoľkými prstami, najskôr jemne, potom poprípade tvrdšie a rýchlejšie – presne tak, ako sa vám to páči.

K vyvrcholeniu vám môže pomôcť fantázia. Predstavte si, že sa vás práve dotýka určitý muž, alebo si vykreslite sexuálne vzrušujúcu scénu. A čo najdetailnejšie. Všetko vám pôjde lepšie, ak sa vám podarí celkom uvolniť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom