Prekvapivé účinky bieleho jogurtu na vaše zdravie a krásu!

Biely jogurt ozdobený čučoriedkami
Prekvapivé účinky bieleho jogurtu na vaše zdravie a krásu! Thinkstock

Liečivé a ozdravujúce účinky živých kultúr bieleho jogurtu blahodarne pôsobia aj na pleť. Ušetrite desiatky eur za drahú kozmetiku a doprajte pleti výživu, ktorú potrebuje.

Imunita a trávenie

Jogurt má v sebe okrem vápnika, proteínov a kyseliny mliečnej aj živé baktérie, ktoré budujú správnu črevnú mikroflóru a, zároveň, priamo podnecuje tvorbu imunitných buniek. Preto je hodnotnou prevenciou aj pred chrípkou.

Zdravé baktérie v jogurte dopĺňajú aj tráviace enzýmy. Jogurt nie je na trávenie tak ťažký ako mlieko. Pravidelná konzumácia bieleho jogurtu znižuje aj krvný tlak.

Ako liek na akné

Kvalitný biely jogurt má antibakteriálne aj protiplesňové účinky. Táto ideálna kombinácia je vhodná na likvidáciu akné. Stačí natrieť jogurt na tvár a nechať pôsobiť minimálne tridsať minút raz do týždňa. Na lepšie zahojenie vyrážok môžete pridať do masky 2 až 3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja. Pri pravidelnej aplikácii 1-krát týždenne maska pomáha udržať pleť čistú a prispieva k zníženej tvorbe nových vyrážok.

Najlepšia hydratácia

Prírodný jogurt je receptúra, ktorá účinkuje na mastnú, suchú aj zmiešanú pleť. Kyselina mliečna podporuje prirodzenú výmenu kožných buniek a pleť hydratuje. Zjemňuje rozšírené póry a rozkladá odumreté častice na povrchu pokožky. Dokonca aj vrásky sa objavia omnoho neskôr ako u tých, ktorí jogurt len konzumujú.

Pridajte 1 plnú polievkovú lyžicu olivového oleja do 3 až 4 lyžíc jogurtu. Premiešajte, aplikujte na pleť a nechajte pôsobiť 30 minút 3-krát týždenne. Na oživenie pleti aplikujte jogurtovú masku 2 až 3-krát do týždňa na 10 až 15 minút. Stačí len niekoľko lyžíc jogurtu.

Spálená pokožka

Ak sa vám podarilo spáliť sa na slnku, okamžite aplikujte biely jogurt. Pomôže vám upokojiť pokožku a zredukovať spálenie.

Tón pleti

Ak sa jogurt aplikuje na pleť pravidelne, má jemné bieliace účinky, ktoré môžu podporiť vyrovnanie tónu pleti, najmä pri problémoch s pigmentovými škvrnami.

V tomto prípade sa odporúča jogurtová maska s pridaním citrónovej šťavy. Treba ju aplikovať 3-krát týždenne na 30 minút.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom