Predavačka mala toho plné zuby. Najdrzejšie veci, ktoré robia zákazníci

predavačka

Ľudia, ktorí pracujú v potravinách, poznajú správne spôsoby správania, ale zákazníci sa delia na dve časti. Jedna časť z nich je dobrá a dodržiavajú ich a druhá, dá sa povedať, že zlá, ich porušujú. Žena sa rozhodla zverejniť príspevok desatora a podeliť sa s ním práve o takýchto zákazníkoch.

Som predavačka, robím v potravinách. Už mi idú na nervy vaše predstavy o tom, ako sa  má predavačka tvári. Upozorňujem, že túto prácu mám nadovšetko rada. V prvom rade chcem poďakovať zákazníkom, ktorí sa správajú slušne a vďaka nim je práca ešte krajšia. No a potom vy ostatní.

zákazníčka
zákazníčka www.gettyimages.com

1.Nemám problém vás pozdraviť, keď vstúpite do predajne, ale aj vy môžete odpovedať a nie sa pozerať ako teľatá.

2.Tovar, ktorí si vezmete a cestou si to rozmyslíte, sa snažte vrátiť na miesto, kde ste ho vzali. Je fajn vrátiť chladené kuracie prsia späť do chladničky a nie ich vložiť medzi cestoviny.

3.Robíme, čo môžeme, ale ak tovar nemáme na predajni a ani v sklade, nepokúšajte sa  násilím dostať do skladu, že si ho nájdete sami.

4.Neposielajte deti kupovať alkohol a cigarety, nemôžeme im to predať.

5.Nehovorte, že nás obdivujete, že dokážeme byť celý deň v respirátore hlavne keď vy ten svoj máte pod nosom, alebo namiesto neho máte rúšku, pričom stále platí, že v interiéroch sú povinné respirátory.  Alebo nemáte absolútne nič a aj po upozornení nás pošlite do p….e  a idete si po svojom.

6.Nie, nemôžeme vám vrátiť peniaze za použitý tovar a tovar bez bloku. Ani za tovar, ktorý sme nikdy nepredávali a ani nepredávame.

7.Keď si myslíte že ste nás nahnevali , keď ste za nákup v hodnote 10 euro  zaplatili 100 eurovkou , ale naozaj nie vždy máme vydať (hlavne menšie obchody). Obchody nie sú banka!

8.Nie, nie je to zadarmo, keď mi produkt nechce prejsť cez pokladňu! Prosím, už to pochopte.

9.Zapamätajte si, prosím, odkiaľ ste vzali nákupný košík alebo vozík a skúste ho tam aj vrátiť. Ďakujeme.

10.Viem, že to slovo je otrepaná fráza, ale je fajn odpovedať na pozdrav „dovidenia“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom