Prečo zostávame v nefunkčných vzťahoch? Toto je niekoľko dôvodov

Vztah prekazky muž zena kriza vztah
Foto: ilustračné, GettyImages

Aj keď láska už dávno vyprchala a vzťah sa stal trápením, prečo niektorí z nás nedokážu odísť? V nefunkčných vzťahoch zostávame často kvôli rôznym dôvodom, aj keď vedia, že by bolo lepšie ísť ďalej.

Tieto dôvody nám môžu brániť v dosiahnutí lepšieho života a môžu mať vplyv na naše zdravie. Pozrite sa, prečo tak často zostávame v nesprávnych vzťahoch. Tieto faktory často bránia ľuďom opustiť nefunkčné vzťahy, aj keď by to bolo pre ich blaho a šťastie najlepšie.

1. Partner mi dáva peniaze. Keby som od neho odišla, musela by som sa starať sama o seba.

2. Máme spolu veľký majetok, a keby som sa rozviedla, o všetko by som prišla.

3. Bojím sa od partnera odísť, pretože je dominantný a hrubý. Často sa mi vyhráža, že keď ho opustím, zabije mňa, deti alebo seba. Inokedy sa vyhráža, že zničí moje podnikanie, pripraví ma o majetok alebo mi zoberie deti.

4. Už som stará. Koho by som hľadala. Nejako to vydržím.

5. Je mi partnera ľúto, nechcem mu ublížiť.

6. Nemôžem odísť kvôli deťom, počkám až kým vyrastú.

7. Mám strach, že keby som vzťah ukončila, už by som si nikoho nenašla.

8. Možno sa ešte zmení.

9. Páči sa mi sex s ním a fyzicky ma priťahuje.pár, hádka, manželstvo, nevera, konflikt, dvaja, nevera, muž, žena

Ak sa lepšie pozriete na všetky tieto dôvody, zistíte, že spolu nežijete z lásky a úcty jeden k druhému, ale z vypočítavosti, zo strachu, z pocitu viny, z povinnosti, z ľútosti alebo kvôli sexu. Ak ste s niekým len kvôli pocitu viny či ľútosti a nie z lásky, ubližujete nielen sebe, ale aj partnerovi, voči ktorému sa nesprávate úprimne.

Ak ste s niekým zo strachu, potom budete mať strach celý život a svoje problémy nikdy nevyriešite. Naviac zničíte život sebe i svojim deťom. Ak ste s niekým z vypočítavosti, potom sa zamyslite samé nad sebou, či ste svojho partnera vôbec niekedy milovali.

Veríte, že sa niekedy zmení, aj napriek tomu, že sa desať alebo dvadsať rokov správa stále rovnako? Potom premýšľajte nad tým, či nie ste nezdravo dôverčivé alebo dokonca naivné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom