Prečo vás vytáča jeho bývalá? Takto si s tým poradíte

Nevera, dvaja, láska, konflikt, manželia, pár
Prečo vás vytáča jeho bývalá? Takto si s tým poradíte Thinkstock

Ježia sa vám chlpy už len keď začujete jej meno z úst vášho partnera? A prečo, keď viete, že miluje len vás? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Sedíte v romantickej kaviarni v Paríži, kam vás pozval na víkend váš priateľ, a zrazu povie: “Tu za rohom bývala moja expriateľka, keď tu študovala.” Ako prosím? Ako môže práve teraz myslieť na svoju “bývalku”? Cítite sa dotknuto a navyše strašne žiarlite. A prečo, keď viete, že miluje len vás? Dôvod žiarlivosti môže prekvapivo pochádzať z predošlého vzťahu. Ako je to vôbec možné a čo s tým má spoločné váš ex?

Závislosť na láske druhých…

Predchádzajúci vzťah má na svedomí, že vaša sebadôvera je veľmi malá. Nemáte sa vôbec rada, preto sa stávate závislou na láske druhých. Niečo takéto vzniká už v detstve, ale k výraznému posilneniu prispievajú negatívne skúsenosti vo vzťahoch. Napríklad vtedy, keď sa váš bývalý partner skutočne vrátil k svojej ex. Preto v súčasnom vzťahu nesmie mať miesto okrem vás nič. Ani jeho minulosť. To je však samozrejme úplne nereálne, lebo jeho predchádzajúci život k nemu jednoducho patrí.

Ako sa zbavíte minulosti?

Musíte akceptovať, že váš priateľ nie je ani vašim osobným majetkom, ani nepopísaným listom papiera. K partnerskému vzťahu patrí ponechávať si navzájom voľný priestor. To zahŕňa i toleranciu k vlastnostiam, aktivitám a ľuďom, ktorých by ste najradšej vymazali zo svojho i partnerovho života. Náš tip: Uvedomte si, že bývalá priateľka je dávna história, zatiaľ čo vám patrí prítomnosť!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom