Zmena pravidiel: Prečo sa nezamknúť do posteľných stereotypov?

Vztah sex partneri milovanie
Foto: ilustračné, GettyImages

Pre mnohé dvojice sa po rokoch stáva spoločné milovanie rutinnou záležitosťou. Dôvodom je, že sa bojíme vybočiť z koľají zo strachu pred zlyhaním.

Inštitút pre štúdium ľudskej sexuality v San Franciscu porovnaním dvoch filmov umožnil fascinujúci pohľad do modelov sexuálneho správania. Dvojicu študentov nafilmovali pri milovaní. Boli to ľudia, ktorí v súkromí trávili intímne chvíle a pred kamerou nič nepredstierali. Film potom dlhé roky slúžil ako súčasť výukového programu o ľudskej sexualite.

Po dvadsiatich rokoch prišli lektori tohto programu na zaujímavú myšlienku vrátiť sa opäť k dvojici z filmu (zobrali sa a mali spolu deti) a natočiť ich milovanie. Pri druhom filme s úžasom zistili, že model milovania sa po dvadsiatich rokoch v ničom nezmenil.

Orgazmus nemusí prísť vždy

Jedna z príčin, prečo zotrvávame na jednom modeli sexuálneho správania je predstava, že pri každom milovaní musíme dosiahnuť orgazmus, a ak ho nedosiahneme, čosi nie je v poriadku. Len čo nájdeme model, ktorý spoľahlivo funguje, máme tendenciu sa ho držať.

Sexuálny život je dôležitou súčasťou našej intímnej blízkosti a spoločnej potešenia s partnerom. Avšak časom môže rutina a predvídateľnosť spôsobiť, že náš sexuálny život stratí na vášni a vzrušení. Preto je nevyhnutné vykonať zmeny, ktoré prinesú nové impulzy a spestria naše sexuálne skúsenosti. V tomto odbornom článku sa budeme zaoberať inovatívnymi prístupmi, ktoré nám pomôžu transformovať a oživiť náš sexuálny život.

Niekoľko krokov ku zmene

Prvým krokom je prehodnotiť naše predstavy o sexu a prijať nový pohľad. Je dôležité uvedomiť si, že dobrý sex nemusí vždy končiť orgazmom. Ak sa zbavíme strachu a očakávaní, môžeme slobodne experimentovať a objavovať nové formy potešenia. Pocit bezpečia, dostatok času a súkromia sú základnými predpokladmi pre príjemné milovanie.

Prekonajme rutinu a monotónnosť tým, že zmeníme miesto a čas, kedy sa milujeme. Experimentujme s rôznymi scenármi a polohami, nielen v posteli, ale aj v iných priestoroch. Týmto spôsobom objavíme nové vzrušenie a rozšírime naše sexuálne obzory.

Mnoho ľudí má názor, že sex je len o nahote a jej dosiahnutí čo najrýchlejšie. Avšak, skúsme zmeniť tento pohľad a zámerné oblečenie si ponechajme na sebe. Oblečenie môže byť silným nástrojom pre vzrušenie a erotické zážitky. Nenájdeme to však výstredné oblečenie, ale skôr štýlové kúsky, ktoré pritiahnu pozornosť a pôsobia eroticky na nášho partnera.

Využime našu predstavivosť a kreativitu pri tvorbe nových sexuálnych zážitkov. Nekupujme len nové oblečenie do bežného šatníka, ale aj rôzne pomôcky, hračky a doplnky, ktoré môžu pridať nový rozmer do našej intímnej aktivity.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom