8 dôvodov, prečo nehovoriť „milujem ťa“ príliš skoro

Vzťah
shutterstock

Kedy je ten správny čas povedať svojmu partnerovi, že ho milujeme? Prečítajte si, kedy sa s vyjadrením svojich citov oplatí radšej počkať.

Zamilovanosť trvá vždy nejakú dobu. U niekoho vznikajú tieto pocity veľmi rýchlo, u iného zase pomalšie. Ako náhle však tento stav dosiahneme, máme chuť vyznať svoje city partnerovi a očakávame, že nám povie to isté.

Pokiaľ to obaja cítia rovnako, prežívajú čarovný stav plný vášne, nadšenia a lásky. Ale ak to jeden z partnerov povie v čase, kedy si ten druhý vzťahom nie je úplne istý, začne prežívať neistotu, pochybovať o vás dvoch a zhodnocuje význam vášho potenciálneho vzťahu.

Dôvody, kedy sa nevypláca hovoriť „milujem ťa“ príliš skoro

1. Ako dôvod pre milovanie sa: Pokiaľ radi trávite čas so svojim novým partnerom, spoznávate sa a vzájomne sa priťahujete, je to len otázkou času, kedy začnete upevňovať aj svoj intímny život. Nikdy by však slová „milujem ťa“ nemali byť zámienkou toho, aby ste si užili sex predčasne.

2. Bojíte sa byť sami: Niektorí ľudia musia prechádzať zo vzťahu do vzťahu, pretože sa boja byť sami. Ako náhle jeden vzťah skončí, potrebujú novú lásku, aby sa cítili byť kompletní. Takýto ľudia hovoria slová „milujem ťa“ každému svojmu partnerovi, hoci si sami poriadne neuvedomujú význam týchto slov.

3. Pre potešenie: Ak je váš partner smutný a vy mu poviete, že ho milujete, hoci to tak sami necítite len preto, že práve zažíva ťažšie obdobie, je to tá najhoršia vec, pretože vaše tri magické slová v tej chvíli stratia všetok význam.

4. Ako dobre sa poznáte navzájom? Prvotný ošiaľ medzi dvoma ľuďmi sa často zamieňa so skutočnou láskou. Preto skôr ako vyznáte lásku svojmu aktuálnemu partnerovi, uistite sa, že ho milujete preto, aký je a nie za jeho vizáž.

5. Prispôsobenie sa: Ak jeden z vás hovorí: „Milujem ťa“ príliš skoro, a druhá osoba tvrdí to isté i keď to rovnako necíti. Práve v takýchto chvíľach si partner začne uvedomovať, že sa všetko udialo príliš rýchlo.

Otázky, ktoré si počas sexu nedávajte

6. Tlak nemusí vždy fungovať. Váš nový partner vás zaujal natoľko, že už nedokážete svoje city tajiť. On však nechce nič viac ako len príležitostný vzťah s vami. V takejto chvíli už nedokážete svoje slová vrátiť späť.

7. Dokážte svoju lásku. Ak naozaj chcete povedať „milujem ťa“ a zároveň to počuť späť, skôr ako to naozaj poviete, naučte sa hrať na istotu. Dokazujte svoju lásku rôznymi romantickými gestami, vymýšľajte pre svoju polovičku program a všímajte si, ako váš partner reaguje. V prípade, že vás tiež miluje, opätuje vám váš záujem a vy naberiete novú istotu.

8. Sledujte reakcie vášho partnera: Pokiaľ vás má niekto rád, vyhľadáva situácie, aby mohol byť s vami. Kupuje vám drobné darčeky, vymýšľa nový program, snaží sa vás zaujať. Ak takéto gestá pre vás partner nerobí, potom ešte nie je ten správny čas na vyznanie citov

Kedy je najlepší čas povedať milujem ťa?

Vyjadrite svoju lásku vždy vtedy, keď to tak aj cítite. Veď aký zmysel má skrývať svoje city? Ale rovnako je dobré, ak ste si svojim partnerom tiež istý. Dobrým pravidlom je, aby ste spolu strávili aspoň mesiac vážnejšieho randenia a lepšie sa navzájom spoznali. Mesiac je ideálny čas, kedy vyjadriť svoju lásku a otvorene si povedať, ako sa obaja pozeráte na váš vzťah do budúcna.

Ak chcete predísť sklamaniu a chcete vedieť, či vás má partner rovnako rád, skôr než mu vyznáte lásku, naučte sa čítať znamenia a gestá, ktoré robí. A až keď si budete istá, že to cítite obaja rovnako, potom choďte do toho a povedzte tie dve magické slová!

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom