Prečo strácate chuť na sex? Tu sú najčastejšie dôvody

Prečo strácate chuť na sex? Tu sú najčastejšie dôvody
Prečo strácate chuť na sex? Tu sú najčastejšie dôvody thinkstockphotos

U každého človeka nastávajú v priebehu života fázy, kedy jeho sexuálne libido výrazne klesne a on stráca chuť na sex. Čo našu „nechuť“ spôsobuje?

Našu túžbu po sexe ovplyvňuje výška produkcie sexuálnych hormónov. Práve ich pokles spôsobuje hormonálne výkyvy ako aj zníženie sexuálnej žiadostivosti. Príčin však môže byť viacero. Od problémov vo vzťahu či práci, cez stres až po zdravotné problémy.

Únava a stres

Každodenné povinnosti a tlak v práci prinášajú so sebou fyzickú únavu a stres. Človek sa necíti vo fyzickej ani psychickej pohode a v takom prípade je ťažké myslieť na sex. V súčasnej dobe je tento problém bežný a čoraz častejší. Pokiaľ ale sexuálne problémy tohto charakteru pretrvávajú dlhšie, je potrebné vyhľadať odborníka, ktorý sa vám bude snažiť pomôcť danú situáciu vyriešiť.

Dlhodobý vzťah

K prirodzenému poklesu pohlavnej túžby dochádza najmä počas vzťahu s jedným partnerom, nakoľko nikto z nás nie je pre toho druhého erotické nekonečno. Takmer polovica žien sa priznáva k tomu, že po štyroch rokoch vzťahu už o pravidelný sex so svojím partnerom nemajú záujem.

Príčinou zvýšenej sexuality ženy na začiatku vzťahu je vraj snaha o vybudovanie si pevného partnerského zväzku. S postupným stereotypom však klesá aj ženský sexuálny apetít. Paradoxom však je, že hoci sexuálna túžba u žien rokmi klesá, potreba nehy sa výrazne zvyšuje a to bez ohľadu na to, ako dlho sa nachádza vo vzťahu.

Ani muži nemajú chuť vždy

Podľa istej štúdie so zníženou sexuálnou túžbou bojuje 43% žien a 31% mužov. Pričom muži ďalej uvádzajú, že s postupne pribúdajúcim vekom klesá ich chuť na sex.

Pritom ešte stále pretrváva predstava, že zdravý muž myslí na sex každú chvíľu a na sex má chuť kedykoľvek a za každých okolností. Znížená sexuálna túžba sa objavuje ako u žien, tak mužov, a to pomerne rovnakou mierou.

Nedostatok chuti na sex u muža pritom nemusí byť nutne spôsobený problémami vo vzťahu, alebo tým, že by ste sa mu prestala páčiť. Pokúste sa nebrať si jeho nižšie libido osobne a nevnímajte to ako urážku. Jeho odmietnutie nevyhnutne neznamená, že už pre neho nie ste príťažlivá, alebo že si vydržiava milenku. Zhlboka sa nadýchnite a skúste si s ním o vašom probléme pohovoriť a zistiť, kde tkvie jeho príčina.

Čítajte aj: 5 obrovských mýtov o ženských sexi chúťkach

Masturbácia

V prípade masturbácie sa názory vedcov rôznia. Kým niektorí tvrdia, že masturbácia muža vyčerpáva a znižuje jeho chuť na sex, iní naopak potvrdzujú jej blahodarný vplyv na sexuálny život a podnecuje sexuálny apetít.

Rozdielne sexuálne potreby

To je jeden zo základných problémov partnerov vo vzťahu. Zatiaľ čo jeden má na sex chuť takmer každý deň, druhému to stačí raz do týždňa. Naučte sa aj na takomto probléme spolu pracovať. Užívajte si vzájomnú intimitu a dotýkajte sa navzájom bez toho, aby vaše maznanie muselo nutne skončiť sexom. Obaja sa tak naučíte uvoľniť sa a váš partner sa zbaví pocitu, že po akomkoľvek fyzickom kontakte očakávate erotickú akciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom