Prečo by sme sa mali sústrediť len na jednu sexuálnu polohu? Skúste týchto 5 najlepších

Sex sexualna poloha intimita
Foto: ilustračné, GettyImages

Podľa väčšiny žien je naj týchto nasledujúcich 5 polôh pri milovaní.

Sexuálna intimita je o objavovaní a experimentovaní s partnerom, a to zahŕňa aj rôzne polohy. Každý pár má svoje preferencie a obľúbené spôsoby milovania, a to je úplne v poriadku.

Ktorá sexuálna poloha je vlastne naj? Tá ktorá funguje. Nedá sa jednoznačne povedať, že práve táto bude pre vás najlepšia. Záleží od konkrétneho okamihu, citového rozpoloženia, situácie, rozdielnosti chutí. No podľa väčšiny žien je naj týchto nasledujúcich 5 polôh pri sexe.

1. Poloha odzadu

Túto polohu označila prevažná väčšina za najúčinnejšiu. Vraj poskytuje najviac vzrušujúcich okamihov. A to platí nielen v prípade žien ale i mužov.

2. Misionárska poloha

Stará dobrá klasika. Najbežnejší a zrejme i dosť obľúbený spôsob milovania. Zdá sa vám nudný? Napriek tomu väčšine žien sa stále páči.

3. Poloha na „koni“

Patrí medzi obľúbené pravdepodobne preto, lebo tentoraz je to žena, ktorá prevezme „obraty“ do vlastných rúk. Môže si sama regulovať intenzitu pohybov podľa toho, čo ju vzrušuje.

4. Intímna poloha v tvare lyžice

Zrejme sa radí medzi najpohodlnejšie polohy pri sexe, kde bok po boku môžete zotrvať i dlhšie a vychutnávať blízkosť vášho partnera.

5. Poloha v stoji

Spontánne vyskočiť z postele a oddávať sa rozkoši skoro kdekoľvek? Práve táto poloha vám to umožní, pretože k nej nepotrebujete posteľ.

Dá sa pokračovať a vymenovať ďalších 20 sexuálnych pozícií, a môžete si aj krk dolámať či nohy vykrútiť, nepomôže vám to, ak nebudete na sex naladení. Nič nasilu, bez radosti i náboja vášne, myšlienok sústredených práve pre daný a nádherný okamih spoločných chvíľ, ktorý patrí len vám dvom, nebude fungovať.

Rozprávajte sa so svojím partnerom o svojich túžbach, fantáziách a preferenciách. Spoločná komunikácia môže viesť k objavovaniu nových spôsobov a polôh, ktoré vám môžu priniesť radosť a vzrušenie. Nezabúdajte, že sexuálna intimita je o vzájomnom potešení a spokojnosti oboch partnerov. Vyberte si polohy, ktoré vám obom prinášajú radosť a uspokojujú vaše potreby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom