Prdieť pred parterom? Podľa názoru psychológov rozhodne áno

prdenie

Je to úplne bežné. Máme na mysli situáciu, že sa v ľudských črevách tvoria plyny, ktoré pochopiteľne musia von. Laicky je tento proces označovaný ako prdenie. Ide o niečo, čo rozhodne nepatrí do spoločnosti, pretože je to považované za vec, ktorá súvisí s istou nevychovanosťou a tým, že sa človek nevie správať.

V partnerskom vzťahu sa jedná o niečo, čo je z počiatku tiež skrývané. Keď na seba chcú partneri zapôsobiť, rozhodne pred sebou neprdia. Vzťah sa ale postupne vyvíja a táto základná ľudská potreba sa stáva samozrejmosťou vzťahu. Psychológovia dokonca uvádzajú, že prdenie pred partnerom alebo pred partnerkou je niečo, čo možno označiť za vec úplne bežnú a tiež úplne prospešnú.

Úprimnosť a dôvera

Raz sa to stane. Nech už omylom, alebo schválne. Nie je dôvod z toho robiť akúkoľvek vedu. Odborníci nielen upozorňujú na to, že sa jedná o základný ľudský prejav a potrebu. Upozorňujú tiež na to, že sa jedná o ukážku, že sa vzťah posúva do ďalšej fázy. Do takej, kde už možno hovoriť o väčšej dôvere a tiež o väčšej úprimnosti. A to jednoducho preto, že sa človek začína správať prirodzene a nezakrýva, ako tomu bolo na začiatku samotného vzťahu. K počiatkom vzťahu pretvarovania rozhodne patrí, ale zároveň by daný stav nemal trvať nijako dlho.

K téme sa vyjadrila aj psychologička Leah DeCesare

Leah DeCesare je pomerne uznávanou psychologičkou, ktorá sa dlhodobo venuje práve téme vzťahov a rodiny. Je autorkou knihy Naked Parenting, ktorá sa zaoberá nielen témou rodičovstva, ale zaoberá sa aj témou toho, ako udržať dlhodobý vzťah. A práve v tejto knihe priniesla autorka zaujímavý pohľad aj na samotné prdy vo vzťahu. Odvoláva sa na svoju vlastnú situáciu, keď si pred svojím partnerom prdla prvýkrát. Už je to viac ako 20 rokov, ale spolu so svojím partnerom na to spomínajú stále.

Kým rad ľudí by tento okamih spájal s určitou ranou pre vzťah, realita bola iná. Manžel toto ocenil a výrazne to upevnilo ich vzťah. Dôvod je celkom jasný. Leah DeCesare ho nechala výrazne priblížiť k svojmu osobnému priestoru, k svojej intimite. Jasne tak ukázala to, že má v partnerovi dôveru. Ten sa následne cítil slobodný a v tej chvíli tiež sám prestal zakrývať niečo, čo je pre ľudské telo úplne prirodzené.

Čestnosť je základ vzťahu

Prdenie pred partnerom možno vnímať aj ako niečo, čo je čestné. Zakrývanie tohto môže byť vnímané práve ako niečo, čo je nečestné a teda nie úplne správne. A nič také do žiadneho vzťahu nepatrí. Každý by mal byť v prvom rade prirodzený a k tomu patrí aj to, že dá priechod svojej prirodzenosti. Práve daná čestnosť súvisí s úplne každým detailom, nech je vnímaný konkrétnou osobou akokoľvek. Treba povedať, že mnoho vzťahov vníma túto prirodzenú potrebu úplne opačne, čo môže viesť k ich rozpadu.

Ženy pôsobia placho

Psychologička tiež dodáva, že väčšina žien je veľmi plachých a prd považuje ako za niečo veľmi intímneho. Nedôjde k nemu teda ani na verejných toaletách, pretože aj tu je riziko, že ich niekto počuje. To, že to urobia prvýkrát pred svojím partnerom je prejav určitej prirodzenosti, rovnako ako toho, že pred ním nemajú akékoľvek obavy.

Je to zdravá vec

Okrem psychologického hľadiska je dobré pozrieť sa aj na hľadisko fyzické. Teda zdravotné. Prdenie je bežná, teda úplne prirodzená vec, ako čokoľvek iné, čo je s našim životom spojené. Keď sa pozrieme aj na vyjadrenie lekárov, je treba povedať, že tí u prdoch uvádzajú, že sú veľmi dôležité pre zdravie ľudského tela. Ich zadržiavanie môže dokonca prinášať veľa bolestí. A to ako v črevách, tak aj v oblasti žalúdka. Zabúdať nemožno ani na možné riziká spojené s celkovou plynatosťou. Preto je treba povedať, že prdenie vo vzťahu neodporúčajú len psychológovia, ale aj štandardní lekári.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom