Poznáte týchto 6 erotogénnych zón, ktoré vám uľahčia sexuálny život?

Poznáte týchto 6 erotogénnych zón, ktoré vám uľahčia sexuálny život?
Poznáte týchto 6 erotogénnych zón, ktoré vám uľahčia sexuálny život? Foto: ilustračné, GettyImages

Preskúmanie rôznych častí tela bezpochyby patrí k sexuálnemu životu. Miesta ako krk, pery alebo vnútorná strana stehien sú dobre známe erotogénne zóny. Existuje ale množstvo viac prekvapivých oblastí, ktoré môžu byť rovnako vzrušujúce.

Erotogénna zóna je oblasť na povrchu ľudského tela, ktorej dráždenie zvyšuje sexuálne napätie a vzrušenie.

Uši

Nepodceňujte zmyselnú silu ušníc. Jemné okusovanie alebo bozkávanie v tejto oblasti môže byť veľmi vzrušujúce. Spoločne s ľahkými nádychmi alebo šepkaním vytvára jedinečný pocit intimity, pretože ušnice sú veľmi citlivé na dotyk a samozrejme zvuk.

Hlava

Jedna z najviac prekvapivých erotogénnych zón – len si spomeňte na pocit u kaderníka, keď vám masíruje pri umývaní vlasy. Ľahké škrabanie alebo práve masírovanie má hlboko relaxačný a erotický zážitok. Na hlave je obrovské množstvo nervových zakončení, jej začlenenie do predohry alebo do intímnych chvíľ môže podporiť pocit blízkosti a uvoľnenia a pripraviť tak pôdu pre intenzívny sex.

Vnútorná strana paže

Ďalšia z prekvapivých oblastí tela, ktorá môže spôsobiť sexuálne napätie. Jemným prechádzaním od zápästia až k lakťu po vnútornej strane ramena môžeme svojmu partnerovi alebo partnerke zrýchliť tep a zvýšiť očakávania. Dráždením zase docielite žiadostivosti a napätie.

Chodidlá

Nohy sú ideálnym pomocníkom v prípade budovania silného napojenia. Rovnako ako hlava obsahujú veľké množstvo nervových zakončení a masáží sa uvoľňuje tlak a stres. Ideálne je použitie rôznych esenciálnych olejov alebo krémov.

Potešenie a intímny zážitok môže spôsobiť aj cmúľanie prstov na nohe, hladenie alebo prechádzanie jazykom pozdĺž oblúka pri chodidle.

Dolná časť chrbta

Chrbát a chrbtica už by sa dali zaradiť medzi tradičné erotogénne zóny. Hladenie, bozkávanie či dráždenie sú známou predohrou. U mnohých ľudí je najcitlivejším miestom dolná časť chrbta a bedra. Dôvodom môže byť blízkosť k zadku, ktorý je svojim spôsobom citlivý.

Bozkávanie, jemné tlaky, alebo dokonca aj výprask v týchto miestach môžu dostať následný sex na úplne inú úroveň.

Zátylok

Zátylok je často pri intímnych chvíľach zabúdaný. Napriek tomu je tu mnoho nervových zakončení rozptyľujúcich sa po celom tele. Preto pri kontakte môže dochádzať k tzv. „motýlikom“ alebo jemnému brneniu po chrbte.

Toto miesto je tiež veľmi nežné, láskyplné a intímne, preto je ideálne na nabudenie milujúcej atmosféry a prejavenie náklonnosti druhej polovičke.

Zdroj: www.novinky.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom