Čo pomáha na bolesť hlavy vzadu, na ľavej a pravej strane? Tu je 8 najúčinnejších potravín

Čo pomáha na bolesť hlavy vzadu, na ľavej a pravej strane? Tu je 8 najúčinnejších potravín
Čo pomáha na bolesť hlavy vzadu, na ľavej a pravej strane? Tu je 8 najúčinnejších potravín www.gettyimages.com

Niekedy to príde pomaly, nenápadne. Inokedy zas v okamihu, bez varovania. Bolesť hlavy vzdadu, alebo na ľavej či pravej strane a migréna je jedna z najnepríjemnejších vecí. ktoré existujú. Vedeli ste, že si proti takejto bolesti môžete pomôcť jedlom?

Otrava na celý deň

Bolesť hlavy pozná každý z nás, a vie aká je extrémne otravná. Má veľa príčin a veľa podôb. Jednou z nich môže byť aj zlé kombinovanie jedál, jedenie jedál na ktoré ste precitlivelý, alebo aj potravinová alergia. Ak vaša bolesť prejde do kategórie „chronická“, znamená to, že 50% vášho času pociťujete bolesť rôznej intenzity. Ak vás takýto stav prepadne aj nabudúce, skúste to riešiť skôr ako liekmi, jedlom.

Pokračujte na prezentáciu:

Šalát

Ak sa vám stane, že sa zobudíte s pulzujúcou bolesťou hlavy a viete, že ste po žúre, príčinou môže byť dehydratácia. Listy ľadového šalátu obsahujú veľa vody, ale menej nutrientov. Listy hlávkového šalátu zas menej vody, ale veľa vlákniny, takže najvhodnejšie je zmiešať viacero druhov šalátov a máte po bolesti.

Šalát
Šalát

Káva

Ale pozor! Treba ju užívať s mierou. Ak máte pulzujúcu bolesť hlavy káva môže byť nápomocná, aj napriek tomu, že kofeín má vlastnosť vďaka ktorej zužuje cievy, šálka kávy vie byť nápomocná aj pri migréne. Ak sú vaše bolesti spôsobené sezónnymi alergiami, v tom prípade vie byť káva ešte účinnejšia- dokáže redukovať histamín v tele.

Káva
Káva

Banány

Zopár krát sme už o blahodárnych účinkoch banánov písali a teraz prispejeme opäť. Okrem veľkej škály iných využití banánov, nápomocné sú aj pri bolestiach hlavy- obsah magnézia a draslíka vyrovná hladinu elektrolytov v tele a vaša migréna by mala byť do pár minút menej otravná.

Banány
Banány

Pikantné jedlo

Ak viete, že vaše bolesti spôsobuje alergia, či chrípka, siahnite po niečom pikantnom. Štipľavosť uvoľní vaše dýchacie cesty a tým sa uvoľní aj tlak na váš mozog. Okrem iného sú napratané vitamínom E- ten dokáže zrelaxovať krvné cievy a uvoľniť bolesť hlavy.

Pikantné jedlo
Pikantné jedlo

Zemiaky

Najlepšie zemiaky varené, alebo pečené v šupke. Šupka ( obzvlášť väčších druhov zemiakov) je plná draslíka, ktorý väčšina z nás nedoplňuje dostatočne počas dňa. Nedostatok draslíka sa prejavuje najmä pri diéte s obmedzeným, či úplne nulovým množstvom soli.

Zemiaky
Zemiaky

Jogurt

Nízka hladina vápnika v tele dokáže spôsobiť veľmi nepríjemné bolesti hlavy. Skúste si dopriať jeden jogurt ako desiatu, alebo skúste alternatívu plnú vápnika- makové mlieko.

Jogurt
Jogurt

Mandle

Tryptofán obsiahnutý v mandliach uvoľňuje serotonín, hormón šťastia. Okrem toho obsahujú veľ magnézia, ktoré zrelaxuje vaše cievy a svaly. Alternatívou, ktorá sa v tele správa podobne ako mandle je napríklad ja morčacie mäso.

Mandle
Mandle

Ryby

A všeobecne omega-3-mastné kyseliny nezbytné pre správne fungovanie tela a mozgu. Vďaka týmto mastným kyselinám telo buduje nové bunky a silné nervové spojenia. Okrem rýb sú skvelým zdrojom O3 kyselín ľanové semiačka, vlašské orechy. Z rybích druhov sú to najmä ryby zo studených vôd ako losos, halibut, či treska.

Ryby
Ryby
Medzi symptómy migrény patria: bolesť hlavy- zvyčajne na jednej strane, nevoľnosť, vracanie, hnačka, extrémna precitlivenosť na hluk, alebo svetlo.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom