Posvieťte si na posledné číslice v roku vášho narodenia a dozviete sa o sebe niečo nové

Kalendár, dni

Čísla na konci vášho roku narodenia majú silný vplyv na charakter človeka. Čítajte aký.

Podľa starobylého čínskeho kalendára, ktorý je orientovaný na východný horoskop, svet ovláda vždy jeden z piatich základných prvkov – drevo, oheň, zem, vzduch, voda. Astrológovia sa domnievajú, že tieto prvky vyvíjajú silný vplyv nielen na prírodu, ale aj na charakter človeka. Určujú jeho mentálne vlastnosti, zvyky a preferencie.

V ktorom roku ste sa narodili? Vezmite posledné číslice roku svojho narodenia a dozviete sa o sebe niečo nové! 

1. ZEM

Ľudia z elementu zeme (posledné číslice roku narodenia – 8 a 9) sú spoľahliví a trpezliví. K vzťahom pristupujú zodpovedne. Majú veľa ambícií, ale bývajú príliš idealistickí. Ľudia zeme riešia problémy krok za krokom a s triezvou hlavou. Majú dobre vyvinutú intuíciu a disponujú silným zmyslom pre spravodlivosť. Veľmi rýchlo sa urazia a ich správanie je dosť konzervatívne. 

Ľudia zeme majú dobrý vzťah k peniazom. Dokážu predvídať veci a majú aj dosť nápadov, len na ich realizáciu potrebujú podporu okolia. Aj keď sa svoje emócie snažia ovládať, túžia byť milovaní inými.

živly, elementy, voda, oheň, zem, vzduch

Zemskí ľudia nevyhľadávajú dobrodružstvo a často im chýba hravosť. Ich negatívnou stránkou je krutosť a tvrdohlavosť. Chcú mať všetko pod kontrolou a naplánované.  Zo všetkého najviac sa boja neznámeho. Tento strach často vyústi do záchvatu paniky a depresie.

Zem je stredom, ktorý je zodpovedný za striedanie ročných období. Farba zeme – žltá, a je spojená s tráviacou sústavou, najmä slezinou a žalúdkom. Odporúčanie: Mali by sa vyhýbať močaristým oblastiam s vysokou vlhkosťou.

2. OHEŇ

Ohniví ľudia (posledné číslice roku narodenia – 6 a 7) vždy túžia po dobrodružstve a nikdy sa neboja preskúmať niečo nové. Sú to veľmi aktívni a energickí ľudia, ktorí majú predpoklady stať sa veľkými vodcami, milujú súťaženie a vyhrávanie. Človek narodený v tomto elemente býva spravidla atraktívny a príťažlivý. Potrebuje priateľov a rád sa obklopuje ľuďmi. Je v neustálom pohybe. Veľmi lipne na rodine a priateľoch. Ohniví ľudia mávajú tiež vysokú sebaúctu a sebavedomie. Sú inteligentní, priateľskí a disponujú rečníckym talentom. 

Negatívnou stránkou tohto elementu  – agresivita a nadmerná túžba po dosiahnutí cieľov všetkými dostupnými prostriedkami. Okrem toho, že sú veľmi emocionálni a trpia nedostatkom trpezlivosti, bývajú sebeckí a príliš ambiciózni. 

Oheň sa nachádza na juhu, patrí letu. Farba ohňa – červená, spája sa s cievnym systémom a srdcom. Ohnivým ľuďom sa odporúča, aby boli ďaleko od nadmerného tepla a odolali vlne emócií.

3. DREVO

Ľudia narodení pod záštitou dreva (posledné číslice roku narodenia – 4 a 5) sú veľmi štedrí. Zvyknú dodržiavať svoje zásady, pokiaľ ide o etiku. Radi objavujú svet a analyzujú informácie. Vedia ovplyvniť a ľahko presvedčiť ľudí, aby s nimi súhlasili. Ľudia dreva sú veľmi tvoriví a majú umelecké sklony, ktoré sa často prejavujú vo všetkom, čo robia. Sú pracovití a vždy vyhľadávajú také zamestnania, kde budú vyťažení a môžu sa naplno sebarealizovať. Bývajú vďační  za všetko, čo majú, a nesnažia sa žiť nad pomery.  Vedia byť skutočnými priateľmi a nikdy sa nesprávajú sebecky. K ich pozitívnym vlastnostiam patrí tiež empatia a ochota pomáhať druhým. 

Medzi negatívne stránky drevených ľudí patrí ich neschopnosť odhadnúť svoje sily. Často na seba kladú veľké nároky, ktoré nezvládajú, preto bývajú preťažení. Inými slovami, ľudia tohto elementu by sa mali naučiť stanoviť si hranice a správne odhadnúť svoje sily. Za určitých podmienok sa môžu stať príliš závislými na ostatných a dokonca stratiť v dave. Je to aj vďaka ich pasivite a flegmatickému postoju, ktorý ich mnohokrát spomaľuje. 

Drevo-  východ, ročné obdobie – jar, farba – zelená. Drevo je prepojené so žlčníkom a pečeňou. Predstavitelia tohto prvku by sa  mali vyhnúť oblasti, kde prevládajú silné vetry.

4. VODA

Vodní ľudia (posledné číslice roku narodenia – 2 a 3) sú považovaní charizmatických a ochotných jedincov, ktorí vedia, ako si rýchlo získať sympatie. Sú veľmi flexibilní a prispôsobiví. Bývajú tiež inteligentní a kreatívni. Nájdete medzi nimi veľkých filozofov a mysliteľov. Často zvládnu niekoľko profesií. Zástupcovia vodného elementu majú perfektné komunikačné schopnosti a môžu byť veľmi presvedčiví. Určite sa uplatnia ako diplomati. Počúvajú svoju intuíciu a to, čo iní prehliadnu, ich pozornosti väčšinou neujde. Sú to dobrí organizátori a nemenej dobrí umelci. Vedia objaviť talent aj v iných ľuďoch a pomôcť im ho rozvinúť.  

Vodní ľudia môžu byť niekedy príliš tajomní a neúprimní. Nikdy svoje tajomstvo nezdieľajú s ostatnými. Okrem toho možno pozorovať u nich výrazný sklon k manipulácii. Naviažu sa na ľudí a využívajú ich, aby dosiahli svoje ciele. To, čo by sa mali naučiť – je postaviť sa na nohy a ísť svojou vlastnou cestou. Najväčším paradoxom ľudí narodených v tomto elemente je, že sa majú vyhýbať vode, ako sa len dá. 

živly, elementy

Voda – je na sever. Ročné obdobie – zima a farba – čierna. Voda je spojená s kosťami a vylučovacím systémom.

5. KOV ( vzduch)

„Kovoví“ ľudia (posledné číslice roku narodenia – 0 a 1) sú veľmi húževnatí, nezávislí a sebestační. Majú pevný charakter. Milujú sami seba, ale zároveň vedia, ako sa starať a rešpektovať ostatných. Bývajú zvyčajne pomerne rezervovaní, ale ak sú pod tlakom, dokážu aktívne a pevne brániť seba a svoj názor. Predstavitelia tohto prvku uprednostňujú poriadok a rovnováhu, harmóniu a čistotu v každom slova zmysle. Vyznačujú sa spoľahlivosťou a odhodlaním. Aj keď ich rezervovanosť drží na krátko, nesnažia sa byť súčasťou davu. Keď kovoví ľudia vedia, čo hľadajú a chcú, sú odhodlaní pevne ísť za svojim cieľom a nezastaví ich žiadna prekážka či neúspech. Ku každému problému sa odvážne postavia a snažia sa ho vyriešiť. Nemajú strach z osamelosti, a jediné, čo chcú od spoločnosti – uznanie ich úspechov.

Medzi negatívne vlastnosti ľudí v tomto elemente patrí impulzívnosť. Vedome či nevedome túžia po luxuse, peniazoch a moci. Často môžu byť tvrdohlaví a správajú sa neprimerane. Ako vodcovia bývajú veľmi nároční a očakávajú, že sa im podriadi každý.

Kov- západ. Ročné obdobie – jeseň. Farba – biela. Kov je spojený s hornými dýchacími cestami a pľúcami.

www.bonjourglamour.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom