Pleťové vody pre suchú, unavenú a starnúcu pleť

pleťové vody pre suchú pleť
Pleťové vody pre suchú, unavenú a starnúcu pleť GettyImages

Domáce kozmetické vody pripravené z liečivých rastlín sa dajú výborne využiť aj pri starostlivosti o suchú, unavenú a starnúcu pokožku.

Tieto recepty na prípravu vôd určených pre suchú, unavenú či starnúcu pleť, sú určené na rýchle upotrebenie.

Prečítajte si aj, na čo vlastne slúžia tieto kozmetické prípravky. Článok o tom nájdete tu:

Pleťová voda z koreňa ibiša

3 polievkové lyžice koreňa ibiša, 300 g destilovanej vody (200 g studenej + 100 g teplej), ½ kávovej lyžičky včelieho medu.

Na malé kúsky pokrájaný ibišový koreň dáme do porcelánovej misky a prelejeme ho 200 g studenej destilovanej vody. Misku prikryjeme a tekutinu necháme cez noc odstáť. Ráno ju scedíme cez sitko. Zvyšných 100 g destilovanej vody mierne zohrejeme a rozpustíme v nej med. Obidve tekutiny zmiešame a plníme do tmavej fľaše. Získame hustú slizovitú pleťovú vodu, ktorá osviežuje, čistí a upokojuje suchú pokožku. Uchovávajte ju v chladničke!

Aby sa získali liečivé slizy, treba vždy časti rastlín preliať studenou vodou. Slizy obaľujú pokožku a pôsobia na ňu utišujúco a liečivo.

Pleťové vody si môžete pozrieť aj v týchto e-shopoch:

Zápar z kvetov nechtíka

10 g drogy prelejeme 200 g vriacej vody a po vychladnutí tekutinu scedíme. Účinkom pleťovej vody suchá pokožka výrazne zjemnie.

Macerát z kvetov slezu lesného

3 plné kávové lyžičky drogy zalejeme 2 pohármi studenej vody. Scedeným roztokom si až po niekoľkých hodinách umývame citlivú suchú pokožku.

Na budúce sa opäť budeme venovať citlivej pleti a dozviete sa recepty z využitím tinktúr.

Pozrite si aj tieto pleťové vody:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom