Pivo na vlasy aj na pleť

Pivo na vlasy aj na pleť

Pivo je veľmi obľúbený nápoj, ktorého konzumácia je dokonca odporúčaná, ak sa pije s mierou.

Podporuje zdravú funkciu obličiek, vie toho ale ešte oveľa viac. Americká chemická spoločnosť dokonca uviedla, že chmeľ v pive obsahuje prospešné zložky, ktoré môžu zabrániť rozvoju rakoviny a znižovať riziko tohto ochorenia.

Pivo dokáže vyleštiť medené nádoby. Liter piva nalejte do väčšej misy, namočte do nej medené predmety alebo hrnce a nechajte chvíľu odmočiť. Potom ich vytiahnite a vyleštite, budú sa blýskať ako nové. Konzumácia piva v miernom množstve je, ako už bolo povedané, dobrá pre funkciu obličiek, pretože čistí orgány od nečistôt. Tým zabraňuje tvorbe obličkových kameňov.

V neposlednom rade pivo pomôže relaxovať a stará sa o vonkajšiu krásu. Napustite vaňu príjemne teplou vodou a vmiešajte do nej liter piva. Potom sa v tomto kúpeli dvadsať až tridsať minút kúpte. Pivo odstráni odumreté kožné bunky, zmierni príznaky ekzému a zlepší prekrvenie pokožky. Chmeľový nápoj je dobrý aj na vlasy, pretože im dodá potrebné živiny. Každý týždeň si vlasy pred umytím namočte do trochy piva a nechajte pár minút pôsobiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom